ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індійці побудують в Україні сонячну електростанцію

Велика Епоха

Компанія з Індії планує побудувати в Україні сонячну електростанцію (СЕС) вартістю $500 млн. Альтернативна енергетика допоможе зробити важливий крок на шляху до енергетичної незалежності та зменшити використання дорогих традиційних джерел енергії.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

За повідомленням Мінекономрозвитку, індійські компанії зацікавлені в інвестуванні будівництва СЕС у нашій країні.

Договір про залучення інвестицій підписали на зустрічі глави відомства Степан Кубів і посол Індії Манодж Кумар Бхарт.

У той час як країни ЄС планують через 13 років повністю перейти на «зелену» енергетику, в Україні цей процес не настільки масштабний. Але багато приватних господарств вже відчули переваги СЕС.

Домашню СЕС можна встановити як на даху приватного будинку, так і на даху багатоповерхівки. Початкові вкладення залежать від декількох факторів, основними з яких є ціна фотоелектричних панелей і установка. Після підключення «зеленого» тарифу зайву енергію можна продавати державі, тим самим швидше погашаючи початкові вкладення і заробляючи в майбутньому.

Для розрахунку прибутковості СЕС з урахуванням площі, продуктивності та інших факторів можна скористатися безкоштовним онлайн-калькулятором.

З'являються СЕС не тільки у приватних господарствах, а й в громадських районах сіл: у західних областях їх встановили на гранти від ЄС. У Вінницькій області завдяки фотопанелям освітлюються вулиці, а дніпропетровська СЕС забезпечує енергією тисячі будинків.