ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як підготуватися до опалювального сезону: знижуємо зимові витрати

Велика Епоха

Після минулої зими, коли плата за опалення була неймовірно високою, багато хто задумалися про утеплення свого житла. Як це зробити оптимальніше і де взяти кошти?

#img_center_nostream#

Хоча закон про створення «Фонду енергоефективності» прийнятий, але працювати він зможе не раніше, ніж з наступного року. Тому цієї зими не варто розраховувати на допомогу фонду. Як встигнути підготуватися до опалювального сезону, розповідає видання «Сегодня».

Більше половини вартості послуг ЖКГ — це опалювальні витрати. Лічильники, які встановлюють в будинках багатьох великих міст, показують, скільки насправді витрачено калорій тепла.

У сучасних будинках є можливість індивідуально регулювати температуру в квартирі і витрати тепла. Для будинків старого типу такої можливості немає. Але в них можна встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП) на під'їзд і значно економити.

Лічильник — це ще не гарантія того, що споживання тепла буде невисоким. Важливим фактором є утеплення будівлі. У погано теплоізольованих будинках велика частина тепла «витікає» через щілини, підвал, дах або стіни. Але перш ніж починати утеплення, потрібно провести енергоаудит, який засвідчить найбільші стоки тепла в будинку. В іншому випадку можна витратити кошти даремно. Кращий час для проведення робіт з утеплення — це літо.

Наприклад, в червні можна провести енергоаудит (в основному це робота з документами). В наступному місяці — утеплення і/або встановити ІТП, на початку осені — підготувати комунікації, і на фініші — введення в експлуатацію (середина жовтня).

Кошти на утеплення

Тепломодернізація вимагає значних розтрат. Тому найпростіше залучати кошти через місцеві програми і «теплі» кредити, які можуть покрити 30—70% витрат. Можна подати на грант або попросити допомоги у приватних інвесторів.