• Бездротова сенсорна система може запобігти ДТП на вулицях

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Понеділок, 19 червня 2017 року

У кожному місті є як мінімум одне небезпечне перехрестя, де постійно відбуваються зіткнення автотранспорту з пішоходами та велосипедистами, що спричиняє травми, а іноді і смертельні випадки. Чи можна мінімізувати подібні явища, якщо зібрати потрібну інформацію та детально її проаналізувати?

Компанія Verizon розробила систему камер, датчиків і алгоритмів, які відстежують поведінку людей на дорогах і визначають ефективність таких заходів, як зміна часу сигналів світлофорів або впровадження велосипедних доріжок.

У березні почалися випробування цієї системи на одному з найжвавіших перехресть Бостона. У підсумку за допомогою цього проекту планується до 2030 року ліквідувати смертельні випадки на дорогах Бостона, а в разі успіху технології «розумних вулиць» можуть бути використані також в інших містах.

Як правило, в Бостоні та інших містах дані про трафік збираються вручну, і регулювання дорожнього руху ґрунтується на міських стандартах, а не на місцевій інформації. Щоб отримувати більш точні дані, Verizon встановили на перехресті 50 камер і датчиків, у тому числі чотирикамерних, які можуть давати панорамне, похиле, збільшене або зменшене зображення, та інфрачервоних камер, які можуть виконувати функцію тепловізорів, незамінних для спостереження в похмуру погоду. Під землею Verizon встановили десятки магнітометричних датчиків, які визначають швидкість, кількість і розмір проїжджаючих автомобілів, вантажівок і автобусів, реєструючи зміну частоти в момент, коли великі металеві об'єкти рухаються над ними. Оскільки на більшості велосипедів недостатньо електропровідного матеріалу для запуску магнітометрів, у системі також є радіолокатори.

За допомогою системи Verizon ще підраховують кількість автомобілів і велосипедів, які ігнорують червоне світло, але в міському управлінні пообіцяли не використовувати цю інформацію для притягнення порушників до відповідальності. Verizon заявляють, що стирають відеодані через 7 днів і не систематизують записи, пов'язані з окремими людьми або транспортними засобами.

У систему також можуть бути додані датчики, що аналізують якість повітря для моніторингу ситуації в місті і, зрештою, для зменшення забруднення.

Verizon тестує й інші технології, наприклад, ліхтарні стовпи, на які будуть транслюватися екстрені повідомлення, а також кіоски з Wi-Fi, де можна отримати інформацію про місцеві події.

За матеріалами: technologyreview.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...