• Фермерство краще за столичне життя: досвід двох молодих людей

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 31 травня 2017 року

Двоє молодих людей вирішили різко змінити своє життя: вони переїхали зі столиці в село і організували там ековиробництво овочів і фруктів. Про те, як це їм вдалося, про перемоги і плани на життя вони розповіли в інтерв'ю «Українська правда. Життя».

Ілля Третніков з Миколаєва та Оксана Тімченко з Харкова працювали в київському ресторані для сироїдів. Але несподівано у них з'явилася цікава ідея — кинути все і почати нове життя. Ідея настільки захопила їх, що всього через пару тижнів, без довгої підготовки і коливань вони звільнилися з роботи і поїхали в село.

На наявні гроші вони купили машину, яка була в дуже поганому стані, але працювала на газу. Потім розробили бізнес-план на теплиці. На його реалізацію потрібно було 3 млн грн., але в фінансуванні їм відмовили. Довелося покладатися тільки на свої сили. Вони були вегетаріанцями і вирішили вирощувати «чисті» продукти для сироїдних і вегетаріанських ресторанів. Вивчивши інформацію в інтернеті, вони навчилися вирощувати помідори. З зеленню не було проблем — вона росла добре.

Перевозити свіжі фрукти, овочі та ягоди з села в місто виявилося дорого, тому Ілля та Оксана вирішили переробляти їх так, щоб пересилати поштою. Ілля спорудив сушилку для фруктів зі старої шафи. У ній сушать ягоди і фрукти, які вирощують в саду: малину, яблука, полуницю, сливи. Потім продають під брендом Shanti fruits. Сушка ягід та фруктів проходить при 40 С, завдяки чому багато корисних речовин зберігаються. Крім саду, у них є пасіка.

Рік тому сталося нещастя: дегідратор загорівся, вогонь перекинувся на будинок. Ілля та Оксана не постраждали, але житло згоріло повністю. Тут на допомогу прийшли волонтери, які були раді допомогти в будівництві нового будинку. Багато з них надихнулися «зеленим» способом життя, який обрали Оксана та Ілля, і отримали позитивний настрій.

Взимку пара подорожує і вивчає досвід інших фермерів. Таке життя дозволяє їм відчувати себе «тут і зараз»: крім господарства, вони займаються музикою, йогою і всім тим, що допомагає розвиватися духовно.

Що стосується грошей, то їх вистачає на все необхідне. А коли тільки переїхали сюди, і зовсім жили без грошей два місяці.

Замовлень багато, і від деяких молодим фермерам навіть доводиться відмовлятися: вони просто не встигають переробити стільки фруктів і ягід. Виходить, що замовлення від родин приносять більше доходу, ніж замовлення від магазинів.

Сьогодні у Іллі та Оксани 1,5 га своєї землі, і ще 0,75 га вони орендують.

У подальших планах — закінчити будівництво екофабрики, побудувати кемпінг для волонтерів та гостей, розвивати сільський CouchSurfing і висадити лісосад.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...