ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Антибактеріальне мило спричиняє ендокринні розлади, — наукове дослідження

Велика Епоха

Мило, гелі та подібні засоби особистої гігієни з позначкою «антибактеріальні» не можуть знизити ризик захворювання, зараження або розповсюдження мікробів. Більш того, вони несуть небезпеку для вас і вашої родини. Вся справа в триклозані — марному захисту від мікробів, але небезпечному для нашого здоров'я.

#img_center_nostream#З дитинства нас вчать стежити за чистотою та обов'язково мити руки з милом, щоб уникнути поширення мікробів. На перший погляд, здається, що антибактеріальне мило впорається з цим завданням краще за все: адже воно вбиває всі мікроорганізми. Але в дійсності це не так. Всі антибактеріальні мила, включаючи дезінфікувальні засоби для рук і тому подібні, дуже небезпечні.

У 2005 році дослідники виявили, що антибактеріальний агент, відомий як триклозан, при реакції з хлорованою водою утворює хлороформ, який є відомим канцерогеном. FDA навіть опублікував звіт, в якому йдеться про те, що триклозан «взагалі не визнаний безпечним та ефективним».

Але навіть через десятиліття триклозан, як і раніше, включений до широкого асортименту споживчих товарів. Дослідження показали, що близько 75% рідких антибактеріальних мил і 30% твердих мил містять цей активний інгредієнт.

Хоча його найчастіше можна зустріти в милах, але він є скрізь: від косметики і зубної пасти до одягу і посуду — його навіть можна виявити в іграшках.

Наведемо приклади негативного впливу триклозану на організм людини

1. Порушення функції м'язів

Дослідження Каліфорнійського університету Девіса показали, що триклозан перешкоджає м'язовим скороченням в клітинах людини. Триклозан знижує м'язову активність у мишей. Після впливу тільки однієї дози триклозану функція серцевого м'яза у мишей була знижена на 25%, а сила зчеплення — на 18%.

Фахівці бачать причину в тому, що хімікат може проникати через шкіру і надходити в кров набагато легше, ніж це вважалося раніше.

2. Зміни в кишкових бактеріях

Згідно з дослідженнями, опублікованими недавно в журналі Science, триклозан може також впливати на стан кишківника. Безліч нових досліджень показали, як бактерії кишківника можуть контролювати всі аспекти нашого життя. У нинішнього покоління дітей на 1/3 менше кишкових бактерій у порівнянні з попереднім поколінням.

Порушення мікробіому людини пов'язують із широким спектром захворювань і порушень обміну речовин, включаючи ожиріння, запальне захворювання кишківника, синдром подразненої товстої кишки та порушення обміну речовин.

Це означає, що використання триклозану (тобто антибактеріальних засобів з ним) може мати ще більш серйозні наслідки для здоров'я, оскільки ретельний захист біому кишки життєво важливий для підтримки здоров'я.

#img_center_nostream#

3. Поява супербактерій і резистентність

Ймовірно, ви чули про надмірне використання антибіотиків, які, як кажуть, викликають появу резистентних до антибіотиків «супербактерій». Антибактеріальні засоби викликають таку ж проблему — появу стійких до антибіотиків бактерій.

Коли антибіотики використовуються інтенсивно, вони можуть викликати резистентність, що веде до розмноження стійкої до антибіотиків підмножини бактерій. Безконтрольне застосування антибіотиків може зробити хімію марною щодо конкретного штаму бактерій.

Саме це питання було названо ВООЗ як «загроза глобальній безпеці для здоров'я».

Еллісон Айєлло, епідеміолог зі Школи громадської охорони здоров'я Університету Мічигану, пояснила Scientific American: «Коли бактерії піддаються впливу триклозану протягом тривалого часу, можуть виникати генетичні мутації. Деякі з цих мутацій наділяють бактерії резистентністю до ізоніазиду — антибіотика, що використовується для лікування туберкульозу».

4. Антибактеріальне мило не ефективніше за звичайне

Компанії, які продають ці антибактеріальні продукти, кажуть, що вони вбивають мікроби і не викликають бактеріальної резистентності. Але багато експертів стверджує, що це просто маркетинговий прийом.

Епідеміолог Роберт Шарбо сказав ABCNews: «Мається на увазі, що ці засоби знижують ризик зараження, що явно не відповідає дійсності. До того ж багато захворювань мають вірусний характер».

Ряд досліджень підтверджує це. Вивчаючи ефективність антибактеріальних засобів, вчені виявили, що «істотних відмінностей не було», а протимікробне мило було «не ефективнішим за просте мило» для профілактики інфекційних захворювань. До того ж більшість хвороб викликані вірусами, а не бактеріями, тому використання антибактеріального мила безглузде, не кажучи вже про потенційно шкідливий вплив.

На сьогодні, проаналізувавши користь для здоров'я триклозану, не виявлено доказів того, що його застосування може зменшити передачу шлунково-кишкових або респіраторних інфекцій. Експерти вважають, що антибактеріальні мила спеціально призначені для бактерій, але не для вірусів, які викликають більшу частину сезонного грипу і застуди.

#img_center_nostream#

5. Ендокринні розлади

На додаток до перелічених вище проблем є численні потенційні небезпеки, які викликає використання триклозану. Він — ендокринний дезинтегратор, який перешкоджає важливим гормональним функціям і безпосередньо впливає на імунну, репродуктивну системи і мозок. Було виявлено, що ця хімічна речовина порушує нормалізацію тестостерону, щитовидної залози та естрогену, що може створити безліч проблем, таких як раннє статеве дозрівання, безпліддя, ожиріння і рак.

Вплив тривалого впливу триклозану під час розвитку плоду та дитинства може бути досить серйозним і привести до незворотних пошкоджень.

6. Негативний вплив на довкілля

Антибактеріальні мила шкідливі для довкілля. Коли ми використовуємо антибактеріальне мило, велика кількість триклозану потрапляє в каналізацію. Було виявлено, що під впливом сонячного світла ця хімічна речовина створює діоксин і хлороформ та продовжує накопичуватися в довкіллі. Він був виявлений після обробки на очисних спорудах, його часто виявляли в струмках та інших водоймах. Опинившись у довкіллі, він може порушити здатність водоростей до фотосинтезу.

З'єднання триклозану і триклокарбану потрапляють у водні шляхи, в мул, що поширюється на сільськогосподарських полях, і, можливо, також на продукти.

Доктор Рольф Халден, доктор філософії, провідний автор дослідження, говорить:«...Ми виробляємо і використовуємо токсичний хімікат, який, за визначенням Управління з контролю за продуктами і ліками, не має науково доведеної користі... Ми поширюємо відомий репродуктивний токсикант на ґрунті, де вирощуємо нашу їжу».

#img_center_nostream#

7. Підвищення ризику виникнення алергії

Одна з версій того, чому виникає алергія, говорить про те, що «надмірно дезінфіковане середовище» завдає шкоди розвитку нашої імунної системи. Дослідження, опубліковані в Journal of Allergy and Clinical Immunology, показали, що триклозан, який зазвичай міститься в антибактеріальних засобах, викликає мутації, які можуть привести до харчових алергій.

Деякі вчені вважають, що сучасна одержимість нашого суспільства чистотою і надмірне використання антибактеріальних засобів для чищення викликає гіперчутливість імунної системи.

Оскільки молоді покоління росли в таких дещо стерильних і чистих умовах, дослідники говорять, що їхня імунна система недостатньо міцна для того, щоб реагувати на бактерії і віруси. А це призводить до алергії.

За матеріалами: Natural Living Ideas