• Сонячні батареї все частіше з'являються у приватних будинках українців

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 14 серпня 2017 року

В останні роки все більше домогосподарств встановлюють у себе альтернативні джерела енергії, такі як сонячні батареї. Це дозволяє виробляти потрібну кількість енергії для господарських потреб і навіть продавати надлишки. Детальніше про це розповідає видання «Сегодня».

Для вироблення «зеленої» електроенергії потрібні сонячні панелі, для забезпечення будинку гарячою водою — сонячні колектори. І ті й інші системи використовують енергію сонця. За оцінками фахівців, економія з використанням цих пристроїв — понад 30%. А вартість проекту за ціною €1 тис. за 1 кВт окупається за десять років.

«Зелені» генератори найчастіше встановлюють власники приватних будинків, і з кожним роком їхня кількість зростає. Збільшується і кількість компаній, які надають послуги з монтажу і налаштування установок.

Найбільше сонячних панелей зафіксовано у столиці та області. На другому місці — Дніпро, за ним слідує Тернопільська область. До слова, у Дніпропетровській області працює велика сонячна електростанція, яка забезпечує енергією тисячу будинків.

Незважаючи на цей прогрес, багато українців все ж не поспішають купувати панелі через їхню чималу вартість і тривалий період окупності.

Щоб подолати це, потрібна підтримка держави і роз'яснювальна робота. Наприклад, важливий стимул — прив'язка «зеленого» тарифу до курсу євро і прийняття нових норм граничних потужностей генерувальних установок для приватних домогосподарств. Її підняли до 30 кВт.

Як кажуть у Держенергоефективності, інвестиції у створення своєї СЕС не такі вже й великі, і вся установка окупиться через 6—10 років.

Встановити СЕС можна не тільки на даху свого будинку, але і в багатоквартирному будинку.

Щоб знайти фахівців, які допоможуть встановити сонячні панелі в вашому місті, можна скористатися спеціальним онлайн-сервісом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...