• У селищі Львівської області придумали спосіб сортування сміття

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 13 липня 2017 року

В одному із селищ під Львовом проведуть експеримент із роздільного збору відходів за допомогою маркованих мішків. Ця ініціатива покаже, чи готові українці до правильної сортування сміття у своїх домогосподарствах, та які проблеми ще є на цьому шляху.

Селище міського типу Брюховичі відноситься до Шевченківського району Львова. Тут активісти з МГО «Наші Брюховичі» вирішили провести експеримент, розповідає «Форпост».

Приватним домогосподарствам безкоштовно роздадуть марковані мішки для збору сміття за категоріями і спеціальні буклети. Протягом 11 днів жителі будуть наповнювати їх ТПВ-відходами та виставляти на вулицю для збору (згідно з графіком ТОВ «АВЕ-Львів»). В обмін на правильно наповнені мішки жителям будуть віддавати порожні.

Якщо проект буде успішним, активісти подадуть на екогрант, щоб закупити зручніші пластикові контейнери для сортування ТПВ.

Для підприємств і житлових багатоповерхівок встановлять смітники. Місця їх розташування попередньо погодять з жителями.

Арсен Олійник з МГО «Наші Брюховичі» говорить, що правильне поводження з ТПВ — це свідчення порядності нації та загального розвитку країни.

Україна входить до списку країн із надвисоким показником утворення ТПВ: 700—720 млн тонн на рік, а звалища займають близько 160 тис. га. Тому через несвоєчасне вивезення сміття в околицях селища буде з'являтися все більше стихійних звалищ. Це погіршує екологію, і єдиний вихід — впровадження сортування сміття.

Щоб вирішити надзвичайну ситуацію з переповненням міських звалищ, раніше у Львові було вирішено брикетувати відходи. Але місто має потребу в серйознішому підході до вирішення цієї проблеми. Наприклад, у реалізації стратегії поводження з твердими побутовими відходами за європейськими стандартами.

Видання «Велика Епоха» підготувало інтерактивну мапу пунктів прийому відходів для багатьох міст України, в тому числі і для Львова:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...