ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пенсіонер із Рівненщини відмовився від традиційних джерел енергії

Велика Епоха

Пенсіонер із селища в Рівненській області відмовився від традиційних джерел енергії, замінивши їх на поновлювані — сонячну батарею, геліоколектор і вітряк. Собівартість цих пристроїв вже давно окупилася, і зараз їхній господар отримує безкоштовну енергію.

Петро Тимощук живе в селі Грабів Рівненській області в своєму сільському будиночку. Деякий час назад він вирішив більше не платити за електрику, а перейти на альтернативну енергетику, захопившись ідеєю самостійно змайструвати вітряк. Оскільки у 70-річного Петра немає відповідної освіти, був потрібен час. Після декількох проб все вийшло, розповідається у відеосюжеті rtb.rv.ua.

Щоглу висотою 10 м він закріпив у бетоні. Вітряк безшумний і нікому не заважає.

З одного боку пристрою знаходяться лопаті і генератор. З іншого — барабан від мотоцикла і так званий парус. Парус потрібен на випадок сильного вітру: він блокує вітряк.

Будівництво вітряка обійшлося в кілька тисяч гривень, але, за словами його господаря, вартість вже давно окупилася.

Щоб не бути залежним тільки від вітру, Петро купив невелику сонячну панель. Тепер, крім енергії вітру, він використовує і енергію сонця.

Енергія від сонячної панелі та вітряка запасається в трьох акумуляторах, які стоять у будинку. Для контролю процесів є спеціальна система, частково зроблена зі старих автозапчастин. Енергії від вітру і сонця вистачає на роботу телевізора, холодильника, насоса і всього світлодіодного освітлення в будинку.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Але на цьому Петро не зупинився. Щоб мати гарячу воду і опалення, він змайстрував сонячний колектор, який представляє собою дерев'яний короб, вистелений зсередини мінеральною ватою і шматком жесті, пофарбованої в чорний колір. Зверху знаходяться труби, по яким проходить вода. Вона нагрівається до 120 С. З бочки на даху вода проходить по 20-метровому скрученому спіраллю шлангу, потім підігрівається у вакуумних трубках і повертається в будинок вже гарячою.

Всі ці пристрої допомагають не залежати від віялових відключень електрики і виробляти стільки енергії, скільки потрібно. Природа може допомогти людині бути незалежним — в цьому на власному досвіді переконався Петро Тимощук. Своїми ідеями він готовий ділитися з усіма, хто мріє про економію.

Житель Волинської області теж виробляє енергію завдяки власноруч зробленому вітряку і сонячній батареї. Ярослав Бендас з Тернополя сконструював вітрогенератор, який допомагає економити на газі. Втім, необов'язково ставати конструктором, щоб мати такий пристрій: у Сумах відкрилося виробництво вертикальних вітрогенераторів. Їх роблять на замовлення.

Альтернативні джерела енергії — незамінні пристрої для автономного будинку. Подібний будинок з'явився і на Київщині.