ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як ОСББ може зекономити 600 тис. грн на опаленні — досвід

Велика Епоха

За минулий сезон члени одного з ОСББ (товариство співвласників багатоквартирного будинку) міста Луцьк знизили витрати на опалення, заощадивши 600 тис. грн. Досягти цього їм вдалося, встановивши індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Зараз вони проводять термомодернізацію та планують споживати в майбутньому ще менше тепла.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

У 2016 році в луцькому ОСББ «Федорова, 4» встановили ІТП і лічильник на тепло. Завдяки цьому різниця в температурах між різними поверхами зникла, повідомляє «Четверта влада».

Після цього вирішили провести термомодернізацію будівлі. У Луцькій міськраді існує програма з відшкодування ставок за відсотками. За цією програмою мешканці отримали на утеплення від банку 2 млн 400 тис. грн. Погашати відсотки за кредитом мешканцям не доведеться: їх погасять з місцевого бюджету. Крім цього, близько 1/2 коштів тіла кредиту поверне ОСББ Державне агентство з енергозбереження.

В результаті жителям 144 квартир протягом десяти років потрібно буде виплатити тільки 1/2 від отриманої суми.

ТОВ «ГАЛСПЕЦБУД» проводить термомодернізаційні роботи: утеплення будинку плитами з полістиролу (100 мм); вікна та спеціальні пояси, що захищають від пожежі, утеплили ватою (100 мм).

Як розповіли в ОСББ, після монтажу ІТП будинок витратив на опалення на 55% менше. А після утеплення цей показник може зрости до 70% і більше. Плюс до цього, термомодернізація поліпшила зовнішній вигляд 24-річного будинку: на його торцевій стіні з'явився логотип Луцька.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Влітку почнуть ремонт даху, частково його профінансує держава (200 тис. грн). Все це не тільки підвищує енергоефективність будинку, але і вносить вклад в енергонезалежність України, впевнені мешканці дев'ятиповерхівки.

«Теплий» кредит на утеплення житла активно беруть жителі багатоповерхівок з ОСББ. А для тих, хто не перебуває в ОСББ, існують гранти.