ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

в Україні з'явилася найбільша онлайн-база для дослідження свого родоводу

Велика Епоха

В Україні запущено проект найбільшої інтерактивної бази осіб, які проживали на території нашої країни в період 1650—1920 років. За допомогою онлайн-бази Pra.in.ua можна дізнатися більше про своїх родичів, створити генеалогічне древо родини.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

На сьогодні в базі Pra.in.ua є дані про 2,5 млн людей, і ця база знаходиться у відкритому доступі для всіх. За планом, до наступного року Pra.in.ua включатиме 3 млн, а до 2019 року — 4 млн людей.

Ідея створення подібної онлайн-бази з'явилася в Ігоря Гошовського кілька років тому, коли він досліджував власне генеалогічне древо. Ця робота зайняла багато часу і ресурсів. Він об'їздив безліч архівів, де вивчав метричні книги, більшість з яких була в жахливому стані.

«Ставало очевидно, що через 10—15 років вже мої діти, можливо, не зможуть нічого там прочитати. Пожовклі напівзотлілі сторінки просто розсипалися в руках. Це нормально — час завжди бере своє, але ненормально, що ми нічого не робимо, щоб зберегти безцінну інформацію про своїх предків. Адже вони існують, поки ми знаємо їх імена», — говорить Ігор Гошовський в інтерв'ю Realist online.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

В інших країнах є рішення цієї проблеми: держава фінансує оцифрування всіх таких документів, а іноді особи з отриманих сканів навіть індексуються у великі бази даних.

«Але у нас держава цього не фінансує. А самі архіви перетворені фактично на торгівельні лавки, в окремих випадках заробляють не тільки на довідках, але і здирають гроші за знімок однієї сторінки навіть на телефон. На щастя, така комерційна жилка торкнулася не всіх обласних архівів, але тенденція існує».

Спостерігаючи за всім цим, Ігор вирішив, що ситуацію може врятувати тільки громадська ініціатива. У нього є власний бізнес — компанія Runsite, яка займається програмуванням і створенням сайтів, і разом вони вирішили почати проект зі створення загальнодоступної онлайн-бази родоводу.

І ось уже четвертий рік команда працює з масивом архівних документів, індексує їх і створює базу, яка дозволяє через різні фільтри здійснювати по ній зручну навігацію.

Територіально база охоплює переважно західну і центральну Україну, і частково схід. Якщо проект виявиться успішним, то розробники розширять територію до південного сходу.

Доступ до бази є безкоштовним. Всі витрати покриваються тільки на пожертвування від користувачів.

#img_center_nostream#

Пошук на базі Pra.in.ua

1 спосіб — вказати ім'я та прізвище, роки життя людини.

2 спосіб — пошук за місцевістю, де проживали родичі — через списки жителів міст, селищ і т.п.

Створіть своє родове древо

Ця функція доступна на сайті після реєстрації і створення свого профілю. Тут також є можливість побачити свій родовід на мапі, під´єднати статистику для аналізу, додавати сімейні генеалогічні документи. Оскільки древо об'єднано з базою даних, то під час додавання нової інформації користувач зможе розширювати його.

«Наша ідея полягає в тому, що база повинна бути доступною для всіх користувачів безкоштовно. Але з іншого боку, ми хотіли б збільшувати обсяги досліджень, залучати до роботи додаткових працівників і значно нарощувати темп».

Щоб знайти людину в даний час, існує кілька сайтів-пошуковців.