• Африканський винахідник виробляє дешеві 3D-принтери зі сміття

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 21 червня 2017 року

Що можна зробити зі старого комп'ютера, сканера та іншого електронного сміття? Здавалося б, їм одна дорога — на переробку. Але в бідній африканській республіці Конго з них роблять 3D-принтери вартістю $100.

Першим, хто вирішив використовувати з користю електронне сміття (викинуті частини сканера й іншу дешеву електроніку), став місцевий винахідник Коджо Афат Нікой (Kodjo Afate Gnikou), — розповідається у відеосюжеті каналу DW English.

Коджо живе в Того — невеликій державі на заході Африки. Використовуючи краундфайдінг від Ulule, він зібрав робочий 3D-принтер, який назвав W.Afate. Для розробки недорогого виробництва інвестори Ulule надали Коджо $4000, і функціональний прототип був завершений.

«Моя мрія — дати молодим людям надію і показати, що у Африки теж є своє місце на світовому ринку, коли мова заходить про технологію. Ми можемо створювати корисні речі. Чому Африка завжди відстає, коли мова заходить про технології?» — говорить Коджо.

На каналі YouTube столичної майстерні Woelab представлені численні приклади роботи принтера. Хоча це все ще прототипи, але пристрій успішно випробували на екструзію і підтвердили його функціональність.

W.Afate є домашньою копією популярного в США і Європі принтера Prusal Mendel. Єдина відмінність — W.Afate виготовлений не з запчастин придбаних у магазині, а з електронних відходів. Тривимірний принтер всього за $100 містить частини старих комп'ютерів, принтерів і сканерів, знайдених на звалищах.

Щоб зібрати працюючий пристрій, Коджо все ж довелося придбати кілька нових деталей, таких як мотори. Але більша частина деталей 3D-принтера — це знайдені матеріали.

Наступним кроком для W.Afate є участь в NASA International Space Apps Challenge — конкурсі технологій, який орієнтований на освоєння космосу людиною.

Коджо Афат пропонує концептуальні розробки деталей механічного обладнання. Він впевнений, що його ідеї дозволять створювати 3D-принтер у будь-якому середовищі з використанням вже наявного обладнання.

Для Африки проблема електронного сміття досить серйозна. У сусідній Гані існує величезне токсичне звалище електронних відходів. Сотні тонн викинутих комп'ютерів і промислового устаткування щомісяця потрапляють сюди і змішуються з іншими отруйними відходами.

Переробка електронних відходів не менш важлива і для України. Адже відходи можна перетворити на цінну і безпечну вторсировину!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...