Середа, Кві 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зводити будинки усього за добу: сучасні технології будівництва (ВІДЕО)

Субота, 3 жовтня 2020 року

Стати господарем власного будинку менше ніж за добу — це стає реальним завдяки сучасним технологіям будівництва. Читайте далі про кілька цікавих проектів швидкого будівництва житла.

Зводити будинки усього за добу, а то й декілька годин, дозволяє технологія, за якої житло будують не з окремих малих елементів, а з готових модулів. Такий процес нагадує збірку конструктора. Для труб і кабелів заздалегідь передбачені отвори.

Мексика: будинок з бетонних блоків

Хуан Мануель Рейес (Juan Manuel Reyes) з Armados Omega і архітектор Хорхе Капістран розробили нову недорогу технологію будівництва, яка скорочує час на зведення будівель на 50%. Вони використовують окремі блоки-модулі, які не вимагають сполучних речовин, суміші або кваліфікованої робочої сили.

У виробництві блоків використовуються перероблені матеріали, а витрати води мінімальні. Система Block ARMO складається з шести різних форм, які укладають так, щоб забезпечити конструктивно-надійну остаточну збірку.

Для закріплення структури через кожні 80 см вставляється металевий стрижень. Немає необхідності в спеціальному фундаменті, при цьому труби і проводку можна легко встановити.

Японія: будинок-купол

Японська компанія Dome House понад 15 років займається виробництвом і продажем купольних будинків із пінополістиролу, а після землетрусів у Кумамото у квітні 2016 року зацікавленість до їх продуктів різко зросла.

У порівнянні зі звичайними будинками куполоподібний будинок набагато міцніший і компактніший. Пінополістирол також має дуже високі теплоізоляційні властивості. У поєднанні з формою купола, яка дозволяє повітрю природно циркулювати і не накопичуватися по кутках, це робить будинок дуже енергоощадним. Купольна форма будинку також робить його стійким до сильних вітрів.

Фото: find-travel.jp

Полістирол не іржавіє, не гниє і не піддається зараженню термітами. Після складання стіни будинку-купола її покривають вогнезахисною речовиною, що робить житло вогнетривким.

Виробник стверджує, що його будинки безпечні для життя, тому що антиоксидантний розчин замішується в будівельний матеріал із пінополістиролу. В процесі будівництва не використовується формальдегід.

Використовуючи модульні куполоподібні частини вагою близько 80 кг, втрьох можна зібрати будинок-купол приблизно за тиждень. Вартість такого житла $68700—78500.

Голландія: будинок з картону

Амстердамська компанія Fiction Factory розробила модульну систему Wikkelhouse для створення будинку для житла або під офіс із картонних частин, які можна зібрати всього за один день.

Wikkelhouse перекладається з голландської як «загорнутий будинок», що відображає концепцію проекту: завершений прототип складається із серії взаємопов'язаних картонних сегментів, кожен вагою 500 кг. Секції виконані з 24 шарів картону, скріплених екологічно чистим суперклеєм, що гарантує міцну та ізолюючу оболонку.

Кожен трубчастий модуль має глибину 1,2 м, і його можна під'єднати або від'єднати для розширення/зменшення довжини будівлі. Вони також легко транспортуються.

На думку групи художників Fiction Factory, Wikkelhouse — результат застосування звичних матеріалів з новою метою. Використання картону в якості основного будівельного матеріалу дозволяє отримати сучасний стійкий будинок з прекрасним дизайном і винятковою конструктивною міцністю.

Фото: wikkelhouse.com

Картон захищений від погодних умов водонепроникною, але повітропроникною плівкою, і вкритий дерев'яними облицювальними плитами для створення атмосферостійкого корпусу.

Оскільки Wikkelhouse не потребує фундаменту, він може бути побудований на обраному місці всього за один день. Слот-секція включає кухню, душ і ванну кімнату, а також варіанти для глазурованих або непрозорих фасадів.

Конструкція виконана тільки з матеріалу, придатного для вторинної переробки.

«Wrap House відповідає критеріям тимчасового або постійного житла, — кажуть дизайнери. — Це в 3 рази довговічніше, ніж традиційне будівництво, і має очікуваний термін служби не менше 50 років. За необхідністю ви можете перемістити будинок в інше місце або розширити простір, додавши один або кілька сегментів».

Будинки, які можна побудувати буквально за кілька днів, створюють і в деяких інших країнах. Наприклад, у Португалії архітектор Самуель Гонзалес створив модульну систему Gomos System.

Джефф Вілсон, відомий як «професор, який живе у сміттєвому контейнері», створив найзручніший модульний будинок Kasita. В Україні «зведено» будинок за допомогою 3D-принтера.

Comments   

загрузка...