• IKEA виробляє дизайнерські кухонні шафи з перероблених відходів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 19 червня 2017 року

Відома компанія IKEA запускає продаж перших кухонних шаф Kungsbacka, які повністю виготовлені з перероблених пластикових пляшок і переробленої промислової деревини. За допомогою цього проекту IKEA повертає відходи у виробництво і робить доступнішими товари для покупців.

IKEA не перестає дивувати цікавими і позачасовими проектами. Нова кухня Kungsbacka — один із таких. Розробкою її модулів займалася шведська студія Form Us With Love. За їхнім проектом, в кожному з блоків використовується 25 пластикових пляшок.

«Пластикова пляшка — це не сміття, а ресурс, — каже Джонас Петтерсон, виконавчий директор Form Us With Love. — Найголовніше, створення цих кухонь доводить, що такі матеріали можуть масштабно використовуватися для виробництва побутових товарів».

З переробленої деревини зроблені основні структурні елементи кухні, а для покриття використані пластикові пляшки. Поєднання простого силуету і матового сірого кольору створюють дизайн, що поза часом. Великі ручки можна використовувати як тримачі для рушників або повісити те, що потрібно.

Блискучий чорний Hackås контрастує з матовою поверхнею шафи і, як і в більшості кухонь IKEA, шафи є модульними, тому їх зручно перебудовувати і можна розмістити в будь-якому місці.

«Сьогодні використання відходів у виробництві, на жаль, як і раніше, не дешеве, і кухонні шафи Kungsbacka могли б стати занадто дорогим виробом», — зауважує Ганна Гранат, розробник продукту в IKEA. — Подолання цінового бар’єру стало важливою віхою у становленні ідеї. Кінцевий виріб має бути доступним для всіх, а не тільки для тих, хто може витрачати багато грошей».

Компанії довелося винайти методи виробництва, які зроблять кухню дієвою альтернативою тим подібним товарам, які сьогодні є на ринку.

IKEA вводить у свій каталог екологічні меблі, які не завдаватимуть шкоди довкіллю. Минулого року компанія заявила, що в її колекції PS 2017 є «безвідходні» товари з перероблених матеріалів.

Відходи як вторинний ресурс — останнім часом цей принцип активно застосовують й інші компанії. Наприклад, Dell запустила проект з переробки океанічного сміття для виготовлення підставок для ноутбуків.

За матеріалами: Dezeen.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...