• Як правильно збирати дощову воду — корисні посібники

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 18 травня 2017 року

Дощова вода — цінне джерело вологи, яке люди використовують вже не одне століття. Існує кілька основних правил того, як збирати дощову воду, щоб використовувати її в домашньому господарстві й для поливу рослин у саду.

Збір дощової води є давньою практикою, яку як і раніше використовують у багатьох сільських районах по всьому світі. У наш час її також застосовують в умовах міста, коли необхідне додаткове джерело води.

Збір дощової води вигідний з ряду причин:

1. Він може компенсувати кількість водопровідної води, яка використовується в будинку, — це допомагає знизити витрати води.

2. Великі цистерни відводять стік води від вашого житла.

3. Запасена дощова вода може використовуватися для зрошення саду навіть під час заборон на полив і допомагає поповнювати запаси підземних вод водою, яка зазвичай надходить до системи зливових вод.

4. Збір дощової води зменшує кількість використовуваної колодязної води — це важливо, якщо рівень води у свердловині падає в спеку.

Найпростіший варіант збору дощової води для зрошення саду — встановити бочку під водостоком будинку. Щоб забезпечити водою різноманітні побутові потреби, від змивання унітазу до прання і навіть поповнення запасу питної води (в цих випадках дощова вода буде оброблятися перед використанням), застосовують великі і складніші системи, які вбудовують у водопровідну систему будинку.

Всі прості або складні системи збору дощової води складаються з основних компонентів:

• водозбірна площа для опадів — це, як правило, дах будинку;

• система транспортування для переміщення води з даху в складське приміщення — проходи і водостічні труби, і, можливо, трубопроводи;

• система зберігання дощової води для майбутнього використання — бочка, цистерна або бак;

• система розводки води від місця її зберігання до використання — це може бути як лійка, так і пристрій, інтегрований з наявною системою водопроводу в будинку.

Приступаючи до створення системи для збору води, потрібно розглянути деякі питання:

1. Для чого ви хочете використовувати дощову воду? Збирати воду для поливу або вам потрібна більш складна система? Кожен сценарій передбачає різні налаштування, обладнання, обслуговування і витрати.

2. Скільки дощової води вам потрібно? Залежно від того, для чого ви хочете використовувати дощову воду, необхідний обсяг залежить від звичок споживання води, кількості людей в родині, ефективності використання води пристроями типу пральних машин і т.д.

Rainwater Guide допоможе розрахувати, скільки дощової води необхідно для задоволення різних потреб в сім'ї.

3. Скільки дощової води ви можете зібрати? Кількість дощу, яку ви можете зібрати, розраховується на підставі площі вашого водозбору і умов кліматичних опадів у вашому районі. Загалом виходить збирати близько 80% річних опадів. Решта втрачається через переповнення, витоки, поглинання покрівельними матеріалами і т.д. Про те, як визначити, скільки дощової води ви зможете зібрати протягом року, також розповідається в Rainwater Guide.

4. Скільки дощової води ви можете зберігати? Резервуари для зберігання дощової води доступні в різних об’ємах: до 100 л для додаткового поливу рослин і до 1000 л для великих житлових систем. Визначити оптимальний розмір резервуара для певного обсягу води, в залежності від площі даху і місцевих кліматичних умов, можна з посібника Rainwater Guide.

Ще один практичний посібник зі збору дощової води пропонує різні методи для збору дощової води.

За матеріалами: CMHC-SCHL.

Як організувати полив рослин на ділянці — дивіться прості і наочні способи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...