ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Львівські ОСББ запропонують свої ідеї щодо роздільного збирання відходів

Велика Епоха

У Львові з'являться локальні системи роздільного збору ТПВ, плани організації яких запропонують представники ОСББ. Очікується, що нові підходи допоможуть раціонально сортувати відходи, переробляти вторинну сировину і не допускати їх накопичення на звалищах.

#img_center_nostream#

Василь Прусак з ОСББ «Роксоляни, 57» запропонував організувати шість мобільних сортувальних ліній, повідомляє «Справжня варта». Там зі змішаних відходів будуть відбирати вторсировину, а решта — відправляти на звалища. На кожному майданчику також можна встановити сортувальні столи, на яких жителі зможуть залишати мішки зі сміттям. Для щоденного сортування відходів потрібно організувати фірму: одна бригада на 6—10 майданчиків. Робочі відбиратимуть вторсировину, а органіку і змішані відходи відправлятимуть в контейнери.

Згідно з цим проектом, спочатку потрібно створити клінінгову компанію, яка займеться встановленням та обслуговуванням контейнерів із «сухими відходами» в багатоповерхівках. Потім ввести збір «вологих відходів», підготувати майданчики для компостування органічних відходів і переробляти органіку на біогаз.

Для цього потрібна фірма, яка буде займатися збором, вивезенням і компостуванням органічних відходів для переробки їх на біогаз. Потрібно також встановити окремі баки для органіки і проводити постійну інформаційну роботу з жителями про сортування відходів.

Наприклад, щодня на місцевому телебаченні протягом 15 хвилин розповідати про сортування сміття, залучаючи до теми обговорення перевізників, керівників полігонів, жителів, ОСББ, ЖБК, ЖЕК, супермаркети, ринки, університети, школи.

До обговорення цих та інших запропонованих варіантів можуть приєднатися всі охочі.