• Екобудинок: солома і глина знову в тренді

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 21 червня 2017 року

У вік нанотехнологій, коли фантастичні ідеї стають реальністю, люди прагнуть наповнити середовище навколо себе природними матеріалами. Зростає популярність будинків з натуральної сировини. З усього світу надходять різноманітні пропозиції екологічно чистих будівель — від землянок до будинків зі зрубу або купольних будинків. На українському ринку з'явилася ще одна розробка — екобудинок з соломи та глини.

«Насправді це не нова технологія, їй уже близько 7 тисяч років, — розповідає ідейний керівник і творець солом'яних екобудинків в Україні француз Рафаель Петі. — Сьогодні величезна кількість людей у різних куточках планети живе саме в таких будинках. Ця технологія тестована і доступна для ринків усіх країн».

Солома — природний матеріал, який здавна використовувався в будівництві українських хат. Однак протягом останніх століть її витіснили сучасні будматеріали — бетон, піноблок і цегла. Але сьогодні солома знову в тренді, її використовують у різних сферах життя. Чому б не повернутися до будівництва будинків з соломи?

Впродовж трьох років провідні фахівці під керівництвом Рафаеля Петі розробляли незалежний варіант екологічного сучасного будинку. Результатом численних експериментів і тестувань стало грамотне поєднання таких природних компонентів, як дерево, глина та солома.

Українська компанія Rainbow Ecosystem, створена французом Петі, пропонує унікальний продукт — стінові блоки з соломи, за допомогою яких можна зводити будинки не тільки на землі, а й на плавучих конструкціях або, наприклад, на деревах.

Унікальність технології полягає в тому, що всередині стінових конструкцій знаходиться здавлена гідравлічним пресом під тиском 3000 кг / м2 солома, вкрита трьома шарами штукатурки. Такий стіновий блок є не тільки надійною екологічною конструкцією, але і вимагає набагато менших витрат на обігрів приміщення, підтримує сприятливий мікроклімат будинку, зберігаючи рівень вологості близько 60%, і має високу ступінь вогнетривкості.

«Ми укладаємо на спеціальному верстаті тюковану солому та пресуємо її до щільності 140 кг / м3. Після цього солом'яний блок стрижеться і заливається глиною. Перший шар — рідко-заливний, він проникає в солому приблизно на два сантиметри. Після нього вкладається спеціальна армована стека і зверху наноситься вже другий шар штукатурки, який складається з глини, піску і соломи», — розповідає Сергій Поліщук, комерційний менеджер компанії.

За словами Сергія Поліщука, тестування показало, що будинок з таких стінових блоків на 80% тепліший за звичайні будинки, що дозволяє власнику суттєво економити на опаленні взимку.

«Солома, яка запечатується всередині стіни, за рахунок невеликої кількості кисню, що міститься в ній, накопичує ту теплову енергію, яку ми виробляємо в будинку. Наші стіни мають коефіцієнт опору теплопередачі R8,33. Тоді як, відповідно до сучасних будівельних норм, цей показник повинен складати R3,3. Це означає, що ми винайшли продукт, в три рази тепліший за норму», — розповідає Сергій Поліщук.

Зараз технологи працюють над створенням в екобудинках мікроклімату, який сприятливо впливає на людей, що страждають на астму.

«Зараз ми проводимо експерименти, висаджуємо у приміщенні певні рослини, які б виділяли у повітря пари, що благотворно впливають на астматиків», — каже Сергій Поліщук.

В Україні вже є два будинки, побудованих за цією технологією, один у Житомирі, другий в Очакові; в Німеччині існують навіть екоселища, а у Франції побудована загальноосвітня школа.

Зараз Рафаель Петі веде переговори з китайськими партнерами, щоб запустити лінію ЕКОПАНЕЛІ з використанням місцевого природного матеріалу — китайського очерету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...