Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Плавучий ліс у затоці Хоумбуш змінюється під впливом погоди й освітлення (ВІДЕО)

Неділя, 30 серпня 2020 року

Важкодоступні куточки завжди приваблюють мандрівників, адже в них є щось таємниче і ніби панує особливий дух часу. Хтось шукає в таких місцях відчуття спокою або пригод, хтось приходить туди щоб зробити чудові знімки.

SS Ayrfield

Покинутий корабель з мангровими заростямиФото: Gerry Ligon / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Одна з таких пам'яток — затока Хоумбуш (Homebush Bay) в околицях Сіднея, що стала своєрідною пристанню для старих суден. Багато хто називає її «кладовищем кораблів», деякі остови тут частково затоплені, інші ж підносяться над водою, тому ними можна милуватися з берега.

Відео, зняті з висоти пташиного польоту, розкривають перед нами панораму місцевості, приміські пейзажі, а ще кілька занедбаних суден, в тому числі і SS Ayrfield.

Цей острів, у якому виріс вічнозелений мангровий гай, — яскравий приклад того, як в нашому житті старе супроводжується молодим, а спогади йдуть рука об руку з сьогоденням і майбутнім. Прижилося також його друге ім'я — Floating Forest, Плавучий Ліс. Цікаво, що назва затоки Homebush наче мимоволі вказує на цю головну прикрасу бухти (у англійського слова bush багато значень: зарості чагарнику, ліс, місце за містом, на природі).

Мангрові дерева прийнялися тут не випадково. По-перше, вони потребують великої кількості води, смуга узбережжя — їхня рідна стихія. По-друге, у трюмах, ймовірно, лишилися частинки вугілля, що створили такий собі родючий шар.

На палубу краще не підніматися, адже конструкція сильно проіржавіла. З боку SS Ayrfield нагадує одночасно лодію та величезного їжака. Якщо ж спостерігати з повітря, то густа шапка мангрів практично повністю закриває його собою.

Оголошення про заборону рибної ловлі в бухті Хоумбуш через наявність небезпечних речовин у воді. Фото: Paul Hanly / wikipedia.org. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/
​​

Читайте також: Екологічний туризм: подорожі без ризику для природи

Comments   

загрузка...