• Каучук з кульбаб повернеться на європейський ринок

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 26 червня 2017 року

Відомий виробник шин у Німеччині Continental відкриє дослідницький центр, в якому будуть вивчати способи отримання гуми з кульбаб. Цей спосіб виробництва допоможе не тільки знизити вплив на довкілля, але й отримувати більш якісні шини.

У компанії Continental — гігантському виробнику автомобілів з річними доходами в розмірі майже € 40 млрд, стартує проект із заміни звичайного натурального каучуку на кульбабовий.

Трьома роками раніше тут виробили зимову шину преміум-класу з використанням taraxagum або каучуку з кульбаби. Щоб продовжити роботу в цьому напрямку, компанія переходить до наступного етапу та створить новий дослідницький центр, вартістю €35 млн.

У новому центрі Taraxagum Lab Anklam, розташованому на північному сході Німеччини, розширять виробництво кульбаби, яке досі проводилося тільки в лабораторіях. Протягом наступних п'яти років Continental планує найняти понад 20 співробітників і розширити поля кульбаби до 800 акрів, щоб випускати каучук тоннами.

Новий матеріал екологічно нешкідливіший не тому, що він замінює синтетичне джерело, яке відноситься до біопластику, а скоріше тому, що на відміну від каучукового дерева Hevea brasiliensis кульбабу можна вирощувати в Європі. Це означає значну економію на транспортуванні, не кажучи вже про перевагу ефективнішого контролю над поставками.

У проекті вирощування міцного та високоприбуткового виду кульбаби візьмуть участь також Інститут молекулярної біології та прикладної екології Фраунгофера (IME) та Інститут Юліуса Кюна.

Russian dandelion — основний вид кульбаби, з якої планують отримувати каучук, має цікаву історію. Спочатку він був виявлений і культивований у СРСР в якості внутрішнього джерела каучуку. Як джерело «аварійного» каучуку під час Другої світової війни, він також використовувався в Європі та США.

Але з розвитком стабільної міжнародної торгівлі та великих врожаїв каучукові дерева витіснили кульбаби, попри високу якість останніх.

Тепер кульбабовий каучук може знову повернутися на європейський ринок.

За матеріалами: Labiotech.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...