Середа, Січ 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Австралії створили «сонячну фарбу», яка під дією світла здатна витягати водяний пар з повітря (ВІДЕО)

Четвер, 6 серпня 2020 року

В Австралії створили «сонячну фарбу», яка під дією світла здатна витягати водяний пар з повітря і розділяти його на водень і кисень. Фарба стає джерелом водню — «чистого» палива, що можна використовувати для заправки авто.

Фото: rmit.edu.au

Сонячні батареї на даху — цим уже нікого не здивуєш. А якщо генерувати чисту енергію для свого будинку за допомогою фарби? Цим питанням задалися дослідники з Королівського Мельбурнського технологічного інституту (RMIT) в Австралії. Вони створили «сонячну фарбу», здатну виробляти водень.

«Водень є одним із найчистіших видів палива, оскільки він перетворюється на воду під час горіння», — повідомив ResearchGate автор дослідження Торбен Данеке (Torben Daeneke).

«Водень можна використовувати або в паливних елементах, або безпосередньо у двигунах внутрішнього згоряння. Перші автомобілі й автобуси з водневим паливом вже можна побачити в деяких містах усього світу. Їх ключовою перевагою  є те, що під час використання цього виду палива немає побічних продуктів. Використання водню може значно зменшити смог, який є серйозною проблемою в сьогоднішніх мегаполісах, і парникові гази, якщо водень виробляється з поновлюваних джерел енергії».

Фарба містить нове з'єднання, подібне до силікагелю — синтетичний молібденовий сульфід. Він не тільки поглинає вологу з навколишнього середовища, але й викликає хімічні реакції, які поділяють молекули води на атоми водню і кисню.

«Ми виявили, що змішування сполуки з частинками оксиду титану створює фарбу, яка поглинає сонячне світло і виробляє водневе паливо з сонячної енергії та вологого повітря, — каже Данеке. — Оксид титану — це білий пігмент, який вже широко використовується при створенні фарби для стін, що означає — просте додавання нового матеріалу може перетворити цегляну стіну на джерело енергії, яке виробляє паливо».

«Техніка, яку ми розробили, дозволяє уникнути використання води як рідини. Замість цього наша система вихоплює водяну пару з повітря... Це дозволяє уникнути всіх проблем, пов'язаних з використанням рідин», — говорять учені.

Теоретично сонячна фарба може наноситися або розпорошуватися на будь-яку поверхню, на якій є водяна пара, у тому числі від солоної чи стічної води.

Ця розробка може також використовуватися в дуже сухому, але жаркому кліматі поблизу океанів. Морська вода випаровується під гарячими сонячними променями, а потім пар може бути поглинений для виробництва палива.

Дослідники впевнені, що фарбу можна використовувати в поєднанні з іншими технологіями використання поновлюваних джерел енергії:

«Фотокаталітичні фарби можуть бути застосовані за кількох умов, однією з очевидних є місцеве виробництво водню як енергоносія, паралельно із фотогальванікою, що генерує поновлювану електроенергію. Для того щоб повною мірою виявити масштаб цієї технології, необхідні подальші кроки. Наприклад, нашим наступним завданням є вдосконалення цієї системи газороздільними мембранами, що дозволить вибірково збирати і зберігати отриманий водень».

Comments   

загрузка...