• І по землі, і по воді: умілець з Івано-Франківська сконструював автомобіль-амфібію

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 червня 2017 року

Умілець з Івано-Франківська сконструював автомобіль-амфібію Alligator, який може пересуватися буквально будь-якою поверхнею: по воді, землі і навіть болоту.

Господар і розробник незвичайної машини — Роман Слободян з села Угринів. За фахом він механік і з дитинства любив машини. Але зважитися на переробку і конструювання різноманітних механізмів йому довелося через фермерство, розповідає «Коломия ВЕБ Портал».

«У мене не було багато землі, й купувати дорогу техніку я не міг. Тому брав майже брухт, розбирав на запчастини. Із трьох машин збирав одну. Словом, щось доклепав, що підпаяв — і є транспорт. Так переробив трактор, вантажівку й навіть фінські комбайни», — каже конструктор-самоучка.

Коли Роман узявся до господарювання на ставках, доводилося чистити водойми і підвозити харчування рибам. Він зрозумів, що було б добре зробити таку машину, яка могла б їздити по суші і плавати по воді: «Щоби я не їхав до ставка однією машиною, а там на човен чи катер пересідав».

Щоб зібрати машину-амфібію Alligator з різних запчастин, у Романа пішов рік:

«Основа від старої військової машини, двигун — тракторний, на дизпальному. На сто кілометрів 15 літрів треба. А загалом у бак можна залити 120 літрів пального. Є в машині й запчастини від „Жигулів‟, УАЗів. Словом, брав усе, що було під руками».

Разом із напарником вони починали працювати о 9 ранку, а закінчували роботу пізно вночі. У них не було спеціальних креслень, але рік непростої роботи не пройшов даремно: машина-амфібія не тільки їде 100 км/год, але і відмінно тримається на воді, плаває зі швидкістю 20 км/год.

Через два місяці випробувань Роман отримав дозвіл на експлуатацію машини і власний номерний знак. Зареєстрували авто-амфібію як всюдихід. Собівартість авто склала 120 тис. грн.

Автомобіль Alligator вийшов справді багатофункціональним: окрім перевезення вантажів, переміщення по землі і воді, він може косити водорості на ставках і виїжджати бездоріжжям у гори.

Віктор Шахов з Полтави створив своїми руками аеросани з пропелером — на них зручно переміщатися містом або виїжджати на рибалку взимку. Умільці з Києва зібрали дуже незвичайний електромобіль — HIMERA.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...