• Перші повітряні таксі піднімуться в небо Дубая в кінці 2017 року

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 26 червня 2017 року

Запуск перших безпілотних таксі, здатних пересуватися у повітрі, відбудеться в Дубаї вже наприкінці цього року. Електричні безпілотні літальні апарати EHang 184 — проста у використанні новинка техніки, що може перевозити одного-двох пасажирів попередньо запрограмованим маршрутом.

Ці безпілотники називають автономними повітряними транспортними засобами (Autonomous Aerial Vehicles — AAV). Їх виробляє китайська компанія EHang. Повітряні таксі досить компактні, і в складеному вигляді можуть легко увійти в паркувальне місце.

EHang 184 має 8 пропелерів і розвиває швидкість близько 100—160 км/год.

Вони можуть транспортувати до 100 кг — цього достатньо для однієї людини і валізи — заздалегідь запрограмованим маршрутом через місто. Маршрути можуть програмуватися наземним центром управління через зашифровану мережу 4G, яка буде контролювати політ. На смарт-екрані пасажир просто вибирає пункт призначення, а все інше робить AAV.

Якщо зв'язок між центром і безпілотником буде перерваний з якоїсь причини, таксі негайно приземлиться в найближчому безпечному місці, запевняють розробники.

Очікується, що до 2030 року самоврядні засоби пересування складатимуть 1/4 від усіх поїздок, що здійснюються в Дубаї, і повітряні таксі сприятимуть цьому. Можливо, AAV допоможе також розвантажити транспортну мережу Дубая та інших подібних міст, які страждають від заторів на дорогах.

Раніше Управління з дорожнього і транспортного управління Дубая (RTA) планувало почати пробні запуски EHang 184 у липні, але їх перенесли через заходи безпеки на кінець цього року.

За матеріалами: Joinfo.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...