• 10 найдивовижніших фонтанів у світі

  • Катерина Грибкова | Велика Епоха
    Вівторок, 4 липня 2017 року

Фонтани зачаровують своєю красою, а в спекотні дні ваблять свіжістю і прохолодою. Вони є прикрасою будь-якого міста.

Цікаво, що раніше фонтани були лише функціональними спорудами. Їх приєднували до водойм або акведуків і використовували для забезпечення житлових районів водою.

А зараз деякі фонтани можна сміливо називати витворами мистецтва.

Вашій увазі представлено десять найдивовижніших фонтанів у світі.

1. «Фонтан-парусник» (Water Boat Fountain), Валенсія, Іспанія

Цей «човен», корпус і вітрило якого створені з безлічі струменів води — знана пам'ятка на набережній у Валенсії. Каркас простий і складається з металевих прутів. Але під променями сонця фонтан виглядає надзвичайно!

2. Фонтан-годинник на вокзалі в Осаці, Японія.

Фонтан показує час у цифровому форматі. Зображення створюється струменями води на своєрідному моніторі.

Водні фігури створює величезний водяний принтер. Крім чисел, що вказують час, тут можна спостерігати квіткові візерунки та інші рухливі фігури.

3. «Мустанги Лас-Колінаса», Техас, США

Відлиті з бронзи коні в Лас-Колінасі прикрашають площу Вільямса в місті Ірвінг.

Вважається, що це — одна з найбільших кінних скульптур у світі. Тут зображений табун коней, які перетинають водоймище і копитами розбризкують воду.

Ідея автора — показати драйв, ініціативність і розкутий спосіб життя, які були притаманні жителям Техасу в часи його освоєння.

4. Міст-фонтан «Банпо» (Banpo Bridge) в Сеулі, Південна Корея

Цей фонтан визнаний найдовшим у світі — 1140 метрів. Міст «Фонтан веселки», прикрашений з обох боків майже десятком тисяч світлодіодних лампочок, було занесено у книгу рекордів Гіннеса. Потік води сягає майже 200 тонн на хвилину!

5. «Кран, що висить у повітрі» (Magic Tap), Кардис, Іспанія.

На перший погляд може здатися, що цей «магічний кран» левітує. Насправді для цієї споруди було створено спеціальну технологію подачі води, і якщо придивитися уважніше, ви помітите в потоці прозору трубку, що тримає всю конструкцію.

6. Фонтан-вир «Харибда» (Charybdis), Сандерленд, Великобританія

Фонтан був створений скульптором Вільямом Паєм у 2000 році для дорогого готелю і спа-центру Seaham недалеко від Сандерленду в Північній Англії. Назву було взято з «Одіссеї» Гомера, де Харибдою називався гігантський морський вир.

7. «Гігант» — вхід в музей Сваровскі, Ваттенс, Австрія

Ця споруда створює вражаючу казкову атмосферу. Фонтан у вигляді велетня з кришталевими очима знаходиться на території музею Swarovski Crystal Worlds і був побудований на честь 100-річного ювілею кришталевої компанії.

8. Скульптура-фонтан «Метаморфози», США

Це «дітище» чеського архітектора Девіда Черни знаходиться в Північній Кароліні. Два десятки пластин з нержавіючої сталі, що обертаються, важать приблизно 14 тонн. Періодично вони шикуються в цілісний образ чоловічої голови, з рота якого ллється фонтан.

9. Фонтан Треві (Fontana di Trevi), Рим, Італія

Фонтан в районі Треві у Римі був побудований за проектом італійця Миколи Сальві. Він височіє на 26 метрів і має ширину майже 50 метрів, а через примикання до палацу «Палаццо Полі» цей фонтан виглядає ще грандіознішим.

 Він був знятий в декількох знаменитих фільмах, таких як «Солодке життя» Федеріко Фелліні і в американська драма «Три монети в фонтані». Будівництво фонтану тривало 30 років і завершилося в 1962 році, а в 1998 році провели його реставрацію.

10. Фонтан «Дайвери»(Divers Fountain), Дубаї, ОАЕ

Цей приголомшливий штучний водоспад висотою з 8-поверховий будинок був відкритий в «Дубай Молл» у 2009 році. Грандіозна водна споруда прикрашена фігурами пірнаючих дайверів і проходить через чотири рівні критого торгівельного центру.

Нагадаємо, раніше «Велика Епоха» розповідала про 10 найоригінальніших готелів у світі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...