• Величні фіорди Норвегії: краса природи у фото

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 березня 2017 року

Норвезькі фіорди — це приголомшливе видовище, що не залишає нікого байдужим. Кожна з величних гірських заток має свою унікальну красу, якою хочеться милуватися нескінченно.

Якщо запитати кого-небудь, який образ виникає в думках при слові «Норвегія», то багато хто відповість «фіорди». Ці вузькі затоки сформувався десятки тисяч років тому під час проходження льодовика і збереглися до наших днів. Саме вони є надбанням цієї північної країни.

У Норвегії є безліч фіордів, кожен із яких по-своєму унікальний. Тож вирушімо у невелику подорож її найкрасивішими фіордами.

Гейрангер-фіорд

Є одним із найбільш відвідуваних туристичних місць Норвегії. З 2005 року доданий до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він простягається на 15 км і оточений високими горами. У Гейрангер-фіорду є кілька дивовижних водоспадів, найкрасивіші з яких — «Сім сестер» і «Наречений». Ці два водоспади дивляться один на одного через фіорд.

Ще один водоспад — «Весільна вуаль». Він м'яко стелиться кам'янистим краєм, а коли на нього падає сонячне світло, виглядає як тонка вуаль над скелями.

Обабіч цього чудового фіорда є кілька занедбаних ферм. Але забратися на них можна тільки спеціальними сходами.

Люсе-фіорд

Найпівденніший із найбільших фіордів Норвегії. Він дуже довгий і вузький: 40-кілометрова затока оточена крутими горами заввишки понад 1000 м.

Двома найбільш відомими пам'ятками Люсе-фіорду є скеля Пульпіт-Рок і гора К'єраг, яка розташована на його південній стороні. У західній частині плато міститься валун об’ємом 5 м3, який вклинився в ущелину на 1000 м над фіордом.

Согне-фьорд

Є найдовшим фіордом Норвегії: його довжина понад 200 км. Согне-фьорд часто називають «королем фіордів»: він другий за довжиною залив у світі. Його найбільша глибина — 1308 метрів, а гори, що оточують його — понад 2000 м заввишки. Частина Согне-фіорда покрита льодовиком, який є найбільшим у континентальній Європі. Льодовики на вершинах крутих гір, зелені поля і глибокі затоки — це місце дуже популярне у туристів. У цьому регіоні можна побачити і найдавніші норвезькі церкви, виконані з дерева.

Хардангер-фіорд

Якщо Согне-фьорд є «королем фіордів Західної Норвегії», то Хардангер-фьорд є «Королевою». 179-кілометровий Хардангер-фьорд — це пейзажі, гори, водоспади, льодовики і фруктові сади, які справлять враження навіть на найдосвідченіших туристів.

Тут поруч можна знайти оброблене і природне дорогоцінне каміння. Тут у травні цвітуть плодові дерева, а пейзажі, що зачаровують, дарують відчуття гармонії та єдності з природою.

Томаш Фурманек здійснив подорож на каное казково красивими фіордами Норвегії. Його фото, зроблені за допомогою GoPro, справді вражають.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...