• Україна має достатній потенціал для переходу на 100% «зелену» енергетику

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 червня 2017 року

Повний перехід України на поновлювані джерела енергії повинен відбутися в найближчі роки. Країна має достатній потенціал для цього, тому зараз все залежить від державної підтримки, впевнені експерти з Greenpeace.

Відмова від традиційних і перехід на альтернативні «зелені» джерела енергії — важливий крок для будь-якої країни, яка прагне стати енергетично незалежною. Для України ця тема дуже актуальна.

Вчені та представники екологічної організації Greenpeace Central and Eastern Europe, які взяли участь у фестивалі сонячної енергії ReAction, заявили, що для відмови від вугілля, газу та іншого викопного палива і переходу на поновлювані джерела енергії Україні до 2050 року потрібна політична воля. Вони впевнені, що перед Україною не стоїть питання, переходити на поновлювані джерела чи ні. Питання в тому, як це зробити вчасно з найбільшою вигодою як для населення, так і для економіки, розповідає Еcoaction.

Парк електростанцій, який наша країна отримала у спадок після розпаду СРСР, вже доживає свій вік. Він потребує заміни на сучасні і безпечні джерела енергії — вітрову та сонячну генерацію.

На думку експертів, необхідна децентралізація енергетики, щоб українці могли створювати кооперативи для спільного виробництва енергії. Вироблена енергія буде використовуватися як для власних потреб, так і для продажу, завдяки чому можна буде отримувати додатковий дохід і стати незалежним від енергетичних монополістів. Останні 20 років цим шляхом йдуть всі розвинені країни.

Олександр Дячук, який представив на фестивалі програму альтернативного сценарію переходу України на поновлювані джерела енергії, впевнений, що країна має все необхідне, щоб до 2050 року на 90% перейти на енергією з поновлюваних джерел.

Але для цього потрібні певні дії — впровадити найновіші технології, підвищити ефективність використання енергоресурсів і зупинити їх марнотратство, затвердити жорстке екологічне і кліматичне законодавство.

Перша в Україні енергоефективна громада з’явилась у селищі Веселе Харківської області. Тут активно використовують енергію сонячних батарей, а для опалення — біомасу. Чимало власників приватних будинків встановлює сонячні панелі, які дозволяють не тільки самому покривати витрати по електроенергії, але й продавати надлишки державі за «зеленим» тарифом. Втім, встановити фотоелектричні панелі можна і на даху своєї багатоповерхівки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...