• У Китаї з'явиться «Лісове місто»: радикальний план порятунку від забруднення повітря

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 29 червня 2017 року

У гірському регіоні Китаю з'явиться штучне Forest City («Лісове місто»). На фасадах офісів, будинків та інших будівель цього міста від верху до низу виростатимуть безліч рослин. Вони будуть очищати повітря, щоб мегаполіс став придатним для життя людей.

Архітектор Стефано Борі (Stefano Boeri), відомий своїми проектами хмарочосів, вкритих рослинами, працює зараз над проектами створення цілих зелених поселень в Китаї, який страждає від сильної забрудненості повітря. Його нова задумка —  Liuzhou Forest City — розробляється за замовленням органу муніципальної освіти Лічжоу.

Містечко Liuzhou Forest City буде побудовано у південній частині Китаю, на півночі Лічжоу, у гірській місцевості Гуансі — в районі, який охоплює 175 гектарів уздовж річки Ліцзян.

На стінах офісів, будинків, готелів, лікарень і шкіл цього міста будуть рости дерева, чагарники і квіти: фасади кожної будівлі вкриються рослинністю. На спеціальних основах розташуються близько 1 млн рослин — більш ніж 100 видів і 40 тис. дерев. Ця зелень поглинатиме майже 10 тис. тонн двоокису вуглецю і 57 тонн забруднювальних речовин на рік, збагачуючи повітря 900 тоннами кисню. Таким чином мегаполіс стане приємним і безпечним місцем проживання для людей.

Рослини сприятимуть зниженню середньої температури повітря, будуть служити шумовими бар'єрами і допоможуть збагатити біорізноманіття птахів, комах і дрібних тварин, що мешкають на території Лічжоу.

Щоб Forest City був самодостатнім, тут також встановлять поновлювані джерела енергії: сонячні панелі на даху і геотермальні системи. Доїхати до центру Лічжоу можна буде на електричному транспорті високошвидкісної залізничної лінії.

Нове містечко, назване Лічжоуським лісовим містом, зможе вмістити до 30 тис. людей. Очікується, що будівництво міста завершиться до 2020 року.

«Лісові міста» називають радикальним планом порятунку Китаю від забруднення повітря і впливу на клімат. У кінці минулого року Китай накрив смог, через що влада КНР створила спецзагін поліції для боротьби з цим явищем.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...