ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Польщі вводиться нова система сортування ТПВ: на замітку українцям

Велика Епоха

З початку липня в Польщі вводяться нові правила сортування ТПВ за чотирма категоріями. Очікується, що ретельніше сортування сміття населенням і реалізація цього проекту збільшать обсяг перероблюваних відходів, поліпшать екологію і поповнять бюджет країни.

#img_center_nostream#

Зараз на вулицях Польщі встановлюють контейнери чотирьох кольорів, кожен з яких призначений для того чи іншого виду відходів, розповідає VSE TUT.pl:

 • • Жовтий — метал і пластик: алюмінієві банки і фольга, металеві ковпачки та кришки, кольоровий метал; поліетиленові пакети, пластикові іграшки і коробки з-під мийних і косметичних засобів, туби з-під зубної пасти, пляшки з-під різних напоїв, кришечки, пакети від молока чи соку.

  Не можна викидати в ці контейнери напівпорожні пластикові пляшки і небезпечні відходи (ліки, батарейки, банки з-під лаків, фарб і автомобільного масла, побутову техніку і т.п.)

  • Синій — макулатура: папір, картон і т.п.

  Не можна викидати папір, покритий фольгою або лакований, памперси.

  • Зелений — скло: пляшки, банки. За бажанням можна сортувати скло за кольором.

  Не можна викидати кераміку, кришталь, фаянс, термостійкий посуд, тару з-під розчинників і олій, ліків, термометри та шприци.

  • Коричневий — харчові і біовідходи: залишки їжі, листя, гілки, трава і т.п.

  Не можна викидати відходи тваринництва, попіл, камені, сміття з землею, плити МДФ і ДСП.

  Такі відходи, як прострочені ліки, упаковки з-під добрив і хімікатів, лампи, батарейки та акумулятори, зламана побутова техніка, електроприлади, не можна викидати ні в один з контейнерів. Замість цього їх потрібно відносити на спеціальні пункти збору на утилізацію. Це є міжнародною практикою і впроваджується майже в кожній країні світу.

  У більшості міст України, хоча і не налагоджена система роздільного збору відходів, багато жителів самі відчули необхідність сортування сміття. Адже навіщо відправляти вторсировину в загальний контейнер, збільшуючи обсяг звалища, якщо її можна здати на переробку, нехай і за мінімальні кошти?

  Цей досвід вже є у жителів Чернігова, Полтави, Одеси і Києва.

  На допомогу українцям «Велика Епоха» продовжує працювати над інтерактивною мапою пунктів прийому різних видів відходів: