ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи придатна їжа — про це розповість упаковка, що змінює колір

Велика Епоха

Найбільша компанія-виробник термопластичної смоли в Америці Braskem створила винахід, який допоможе споживачам відкидати вагання, купуючи запаковані продукти. Вони створили «розумну» тару, яка змінює колір, якщо їжа вже зіпсувалася.

#img_center_nostream#

Здається, незабаром ми зможемо зовсім перестати турбуватися про ризик придбання непридатних продуктових товарів. Технологія, яка дозволяє «розумній» упаковці взаємодіяти з її вмістом, розроблена Braskem, найбільшим виробником термопластичних смол у Північній і Південній Америці, при співпраці з Університетом Клемсона в США і Бразильським Rio Grande do Sul Federal University (UFRGS).

Як влаштована «розумна» упаковка?

У термопластичну смолу, яка використовується для виробництва упаковки, додають особливі хімічні речовини, що здатні реагувати на конкретні показники пошкодження продукту. Коли його цілісність порушується через будь-який фактор, упаковка реагує на зміну кислотності продукту і змінює колір, попереджаючи про непридатність їжі.

Проведені дослідження з домашньою птицею, м'ясом та рибою показали, як зміни рН викликають зміну кольору упаковки.

Ця технологія може використовуватися для упаковки швидкопсувних продуктів у різних секторах.

Директор Braskem з технологій та інновацій Патрік Тейссонер каже, що отримати вигоду із цієї технології зможуть усі: «Це дає споживачам надійнішу гарантію на продукти, які вони приносять додому, і водночас це дозволяє компаніям контролювати цілісність продукту після виробництва, або у час транспортування, або в точці продажу», — говорить він.

Хоча компанія Braskem почала вивчати «розумну» упаковку ще чотири роки тому, дослідження пробної версії та випуск перших прототипів відбувся тільки у 2016 році.

«„Розумна‟ упаковка повинна бути модифікована відповідно до вимог замовника для певних секторів: це означає, що може пройти ще кілька років, перш ніж вона з'явиться на полицях супермаркетів», — пояснює Тейссонайер.

У травні цього року цю розробку представили на виставці Interpack 2017 Дюссельдорфі, Німеччина. Відеосюжет про це можна подивитися тут.

Хоча у Braskem є розробки еко-упаковок, які можна переробити після використання («зелений» поліетилен з цукрової тростини), але щодо утилізації «розумної» упаковки подібної інформації немає.

Цікавий тренд останнього часу — створення їстівної упаковки для їжі та напоїв, зокрема й у пляшках.