ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як харків’янин заробляє на своїй домашній сонячній електростанції

Велика Епоха

В одному з харківських провулків є будинок, на даху якого розміщена невелика приватна електростанція з фотоелектричних панелей. Її господар розповів, чому зважився на установку сонячних панелей, наскільки це вигідно і скільки можна заробити на «зеленому» тарифі.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Господар будинку — Сергій Попов, розповідає «Житло.in.ua». Він закінчив технічний вуз за фахом «нетрадиційні джерела енергії», але зараз працює в IT-сфері. Бажання мати свою невеличку сонячну електростанцію (СЕС) в Сергія було давно. І ось навесні минулого року він встановив панелі на даху, а через 5 місяців вже почав продавати надлишки виробленої енергії за «зеленим» тарифом.

Всього на даху встановлено 30 фотоелектричних панелей, загальна потужність — 8 кВт. Власне за саму установку Сергій заплатив $10 тис., але через 10 років СЕС повністю себе окупить.

Тільки 4 місяці на рік Сергій платить за електроенергію, інший час — йому платить обленерго: його домашня СЕС проводить більше, ніж потрібно для господарства. Наприклад, у травні Сергій продав електроенергії на 4,5 тис. грн.

Складнощів із експлуатацією домашньої СЕС у Сергія немає. Електростанція не потребує спеціального обслуговування, і навіть мити її поверхню часто не потрібно: за людину це робить дощ.

Як повноцінний учасник енергоринку країни, Сергій повинен вчасно подавати звіт до обленерго.

За різницею між виробленою та спожитою електроенергією розраховують суму, яку виплачують господареві або навпаки. У зимові місяці Сергій доплачує обленерго. Але це все одно в рази менше, ніж використання енергії з мережі, каже господар СЕС.

Для розрахунку вартості установки СЕС є спеціальні сервіси і калькулятори. Варто також прислухатися до порад фахівців і тих, хто вже не перший рік тестує домашню СЕС. Такі люди є в багатьох куточках України. На думку експертів, наша країна має все необхідне для того, щоб незабаром повністю перейти на альтернативні джерела енергії.