• Влада Києва обіцяє не будувати нові сміттєспалювальні заводи

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 10 липня 2017 року

Влада столиці не будуватиме в Києві нові сміттєспалювальні заводи. Про це написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» депутат Володимир Бондаренко.

У квітні цього року кияни подали петиції в КМДА з вимогою відмовитися від ідеї будівництва нових сміттєспалювальних заводів у столиці або перенести їх за межі міста.

За словами Володимира Бондаренко, на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства розглянули звернення проти будівництва сміттєспалювального заводу на Троєщині. Було прийнято рішення не будувати нові заводи для спалювання ТПВ.

Раніше Євгенія Аратовська із ГО «Україна без сміття» писала, що переробку відходів через спалювання в Україні скоро прирівняють до «зеленої» енергетики і почнуть будівництво заводів по всій країні. У чому небезпека таких заводів?

По-перше, це їхнє застаріле оснащення. В Україні немає коштів на закупівлю сучасних комплектуючих для сміттєспалювальних заводів, які є в країнах ЄС. Тому їх замінять застарілими модулями, які вже не відповідають безпечним нормам щодо викидів.

Друга небезпека — відсутність попереднього сортування ТПВ та спалювання всього підряд. Це те, що сьогодні відбувається на столичному заводі «Енергія», де таким чином «утилізують» близько 300 тисяч тонн відходів на рік.

У загальному обсязі сміття, що надходить на такий завод, може виявитися все що тільки завгодно: ртутьвмісні лампи, пластик, батарейки, ліки, добрива... Все це не тільки не можна спалювати, але й викидати до загального смітника. Такі небезпечні відходи вимагають особливої ​​утилізації на спеціальних підприємствах.

Щоб сміттєспалювальний завод не став серйозною проблемою для екології та здоров'я людей, необхідне сортування ТПВ, які потім відправляються на спалювання. Нажаль, більшість українців не сортують своє сміття.

Але в цьому є ще один недолік: спалювання — це не утилізація. А от під час утилізації відходи перетворюються на вторсировину, яку можна використовувати повторно.

У країнах ЄС теж є сміттєспалювальні заводи, але вони діють за іншим принципом, із дотриманням всіх норм безпеки як для людей, так і для природи.

Для тих, хто хоче навчитися швидко і правильно сортувати відходи, видання «Велика Епоха» підготувало добірку корисних матеріалів:

Як організувати сортування у своєму селищі — досвід.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...