• Що робити, аби продукти залишалися свіжими якомога довше — інфографіка

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 липня 2017 року

Викинута їжа — це гірше, ніж просто витрачені даремно гроші. Кожен раз відправляючи продукти у смітник, ми заподіюємо екології збиток. Хочете, щоб продукти зберігалися свіжими якомога довше? Є кілька простих способів, що не потребують великих зусиль.

Подивимося на факти: усі ми викидаємо купу їжі та дуже марнотратно ставимося до неї. Інфографіка від NeoMam Studios for Pounds to Pocket ілюструє цю проблему. Ось деякі факти:

• За оцінками, 30—50% всієї їжі, виробленої у світі, так і не досягає нашого шлунка. Це 1,2—2 млрд т.

• 4% від загального обсягу витрат води в таких країнах, як Великобританія, пов'язані з викинутою їжею та питвом.

• $52—78 на місяць витрачається на їжу, яку потім викидають. У рік це $611 і зростає до $910 для родин, де є діти.

• Якби усі перестали викидати їстівні продукти, з точки зору екології це було б еквівалентно тому, щоб позбутися 25% автомобілів на дорогах.

Як зберегти свіжість продуктів

Оцет зберігає свіжість ягід

Покладіть ягоди в ємність і залийте 2 склянками води і 1 склянкою оцту. Ретельно вимийте. Візьміть салатницю, вистеліть її паперовими рушниками (або серветками) і викладіть ягоди. Тримайте так ягоди до повного висихання.

Потім викладіть їх у герметичний контейнер, застелений папером. Щоб волога могла випаровуватися, залишайте кришку трохи відчиненою.

Чому це працює?

Оцтова кислота знищує бактерії і спори, якими вкрита поверхня ягід і які з часом викликають їхнє гниття. Цей спосіб допоможе зберегти свіжість ягід від декількох днів до тижнів.

Як зберігати картоплю та цибулю

Покладіть картоплю та цибулю роздільно в два просторих пакети. Переконайтеся, що обидва пакети добре провітрюються. Поставте пакети з цибулею та картоплею в прохолодне темне місце, ідеальна температура — від 7 до 12○ С.

Чому це працює?

Коли сиру картоплю та цибулю зберігають разом, вони виділяють речовини, які хімічно реагують між собою, — як наслідок вони псуються набагато швидше.

Зберігаємо зелень

Перед тим, як покласти зелень на зберігання, видаліть гниле і зіпсоване листя. Візьміть серветки або будь-який інший відповідний папір і оберніть ним листову зелень. Папір має увібрати надмірну вологу. Перекладіть зелень у пластикові пакети (кожен вид зелені — в окремий) та покладіть у холодильник.

Чому це працює?

Надлишок вологи викликає швидке загнивання листя. Паперові серветки можуть допомогти впоратися з цією проблемою. Цей спосіб збільшує термін зберігання зелені на 1—2 дні.

Не зберігайте яйця на дверцятах холодильника

Покладіть яйця на нижню полицю холодильника, де вони будуть краще охолоджуватися.

Інший варіант — видаліть шкаралупи, проколіть жовтки і змішайте з ½ ч.л. солі (або 1 ч.л. цукру, в залежності від подальшого використання) з розрахунку на одну чашку сирих яєць, потім заморозьте. У такому вигляді можна зберігати яйця протягом року.

Білки та жовтки також можна зберігати окремо в замороженому вигляді.

Чому це працює?

Кожен раз, коли ви відкриваєте холодильник, яйця трохи нагріваються від теплого повітря кухні. Холод не дозволяє бактеріям розмножуватися й уповільнює цей процес.

Зберігайте сир у картонній коробці або разом із салатом

До того, як покласти сир в холодильник, витягніть його з пакета, оберніть папером. Потім покладіть в просторий пластиковий пакет.

Інший спосіб — покладіть сир у картонну коробку або зберігайте його разом із салатом, оскільки зелень створює необхідну вологість.

За кілька годин до того, як будете їсти сир, дістаньте його з холодильника, щоб він встиг нагрітися.

Чому це працює?

Сир — це штучно створений продукт, в якому є ензими та здорові бактерії, тому сир потребує вологості та кисню. Наведений вище спосіб дозволить сиру дозрівати під час зберігання.

Зберігаємо гриби в пакеті

Для короткочасного зберігання (протягом 1—2 днів) покладіть гриби в паперовий пакет, а потім до холодильника в контейнер для зберігання продуктів.

Для тривалішого зберігання покладіть гриби спочатку в паперовий пакет, а потім у перфорований пластиковий пакет.

Інший варіант — у миску покладіть папір, на нього викладіть гриби і все це загорніть в перфорований пластиковий пакет.

Чому це працює?

Як правило, гриби виділяють багато вологи, і в такому середовищі швидко розмножуються бактерії. Папір вбирає зайву вологу і довше зберігає свіжість грибів.

Томати не можна заморожувати

Візьміть миску, вистеліть її папером і викладіть в неї томати, верхівкою догори. Зберігайте так помідори у прохолодному місці подалі від сонця.

Іноді перекладайте, щоб уникнути розм'якшення та плям.

Чому це працює?

Замороження позбавляє томати аромату і змінює їхню структуру. Хоча це може затримати гниття, низькі температури швидко знижують їх поживність.

Застосовуючи такі прості поради, ви зможете припинити марно витрачати їжу та зекономите свій бюджет. Щоб досягти стабільності у житті, можна почати з нашої кухні.

За матеріалами: Inhabitat.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...