ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як легко прокидатися вранці без кави

Велика Епоха

У той час як для переважної кількості людей кофеїн став частиною життя і вони вже не уявляють свій ранок без чашки кави, багато хто вважає це не такою вже й гарною справою. Адже легко прокидатися вранці і відчувати себе бадьорим можна і без стимуляторів!

#img_center_nostream#

Ті, хто піклується про своє здоров'я і намагається спати не менше 7 годин на добу, рідко вживають кофеїн або інші стимулятори. Вони легко прокидаються і також не докладають великих зусиль щоб не заснути вдень. Але для тих, хто страждає від збоїв біоритмів, роботи в нічний час, стресів і подібних розповсюджених у наш час проблем, кофеїн став основним продуктом повсякденного життя.

Ось кілька порад, які допоможуть прибрати відчуття ранкової млявості і сонливості без вживання кофеїну:

Понизьте температуру приміщення перед сном

Перш ніж лягати спати, добре провітріть кімнату або встановіть терморегулятор на кілька градусів нижче, ніж зазвичай. Як показують дослідження, ми легше засинаємо, коли в приміщенні прохолодно і температура нашого тіла поступово знижується. Хороший сон — запорука бадьорого ранку.

#img_center_nostream#

Тримайте свій будильник поза ліжком

Якщо ви звикли брати будильник з собою в ліжко, то, прокидаючись від його дзвінка, можна легко і навіть у півсні натиснути кнопку повтору. А тоді валятися ще. Можливість подрімати після першого дзвінка — ваш найлютіший ворог. Якщо ви не можете встати рано, встановіть будильник на пізнішій час, але водночас прискорте ранкові приготування. У будь-якому випадку, важливо те, щоб ви встали з ліжка, як тільки будильник задзвонить вперше.

Або, ще краще, не використовуйте будильник взагалі. Це не завжди можливо, але це хороший спосіб змусити себе лягати спати досить рано. Якщо ви це зробите, то зможете прокидатися вчасно, щоб підготуватися і стати до роботи.

Не потрібно дивитися у ліжку телевізор, читати книгу, займатися рукоділлям і всім, що вимагає свідомого підходу. Ліжко — тільки для сну. Виробивши таку звичку, організм буде швидше переходити в стан розслаблення, коли ви будете лягати спати.

Зробіть масаж обличчя жорсткої вологою тканиною

Як тільки прокинетеся вранці, підіть у ванну кімнату і змочіть жорсткий рушник холодною водою. Потріть їм обличчя, прикладаючи деяку силу. Такий масаж допоможе відчути себе бадьорим вже через кілька хвилин. Хоча ефект не зберігатиметься весь день, але зменшить дискомфорт від раннього пробудження.

Вживайте здорову їжу на сніданок

Часто вранці недостатньо часу, і хочеться пропустити сніданок. Але не робіть цього. Сніданок — найважливіший прийом їжі за день. Краще поголодувати ввечері, але «підзарядитися» вранці — обов'язково.

Оскільки вдень ​​на вас чекає робота й активність, тілу знадобиться енергія. Про найсмачніші і найкорисніші рецепти сніданків різних країн світу дивіться тут.

А ось ще декілька порад про те, як починати свій день з приємного пробудження.

За матеріалами: lifehacker.