• Українець створив сервіс для допомоги людям із вадами слуху

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 липня 2017 року

Українець створив термінал Connect PRO, який допоможе людям із проблемами слуху звертатися до банку, користуватися послугами таксі, кафе, магазинів та інших громадських закладів. Сервіс значно полегшує спілкування і в рази скорочує витрачений час.

Ідея створення унікального терміналу прийшла до Віталія Потапчука після того, як він провів невеличкий експеримент, розповідає «Українська правда. Життя».

Він обійшов кілька українських банків, щоб дізнатися, який сервіс вони можуть запропонувати слабочуючим і глухим людям. Звертаючись до співробітника банку, Віталій показував жестами, що не чує. Але більшість співробітників не знали, як на це реагувати. Деякі підвищували голос і мало хто запропонував ручку і папір для письмового спілкування.

Але письмове спілкування не тільки займає багато часу, але і неприйнятно для банку: це порушує дотримання банківської таємниці.

Тому Віталій вирішив створити термінал, якій вирішував би всі ці проблеми і дозволяв людям з вадами слуху комфортно спілкуватися, а працівникам установ полегшував обслуговування клієнтів з особливими потребами.

Як працює сервіс Connect PRO

На вході в магазин або іншу установу, яка може обслуговувати людей зі слабким слухом, є спеціальна наклейка-картинка. Людина сканує QR-код на зображенні. Якщо на мобільному пристрої немає QR-сканера, можна ввести назву компанії на сайті getbw.me.

Далі людина сканує QR-код на зображенні. Якщо на мобільному пристрої немає QR-сканера, можна ввести назву компанії на сайті getbw.me.

Після цього на сторінці з'являється пін-код, який потрібно показати працівникові установи, до якого людина звертається. Той у свою чергу вводить код у термінал. З'являється чат, в якому клієнт і персонал можуть спілкуватися і вирішувати всі необхідні питання.

У порівнянні з традиційними способами письмової комунікації, Connect PRO у три рази скорочує час спілкування.

Над цим проектом Віталій працював разом із командою BeWarned понад року. Хоча продукт легкий у використанні, його розробка непроста.

«Крім тестування в банках, ми багато спілкувалися з психологами, їздили до навчальних закладів для глухих у США, де показували наші напрацювання», — говорить розробник сервісу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...