Понеділок, Жов 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Контейнерна мобільна ферма EkoFARMER дозволяє вирощувати зелень і овочі у місті (ФОТО)

Середа, 22 липня 2020 року

Компанія з Фінляндії Exsilio Oy створила міську мобільну ферму EkoFARMER, яку можна встановити в будь-якій точці міста та вирощувати зелень і овочі круглий рік. EkoFARMER дає в 3 рази більший урожай, ніж звичайна теплиця.

Фото: exsilio.fi

Фото: exsilio.fi

Отримувати свіжі продукти прямо з грядки — цей популярний останніми роками тренд підтримують багато компаній і стартапів. Сьогодні нікого не здивуєш міським сільським господарством, коли фрукти та овочі намагаються вирощувати на дахах будинків або навіть у закритих приміщеннях з використанням гідропонних систем.

У той час як всі ці рішення можливі тільки в невеликих масштабах, фінський проект Exsilio Oy за допомогою модульних контейнерних ферм EkoFARMER зробить міське господарство реальним для багатьох міст. Цей пристрій можна легко встановити, наприклад, біля магазину або кафе, і вирощувати свіжі продукти.

Фото: exsilio.fi

Фото: exsilio.fi

За оцінками, одна така одномодульна міні-ферма може виробляти близько 55 тис. розеток салату на рік, що приблизно у 3 рази більше, ніж у теплиці. Так виходить тому, що в модульній фермі вирощувані рослини розташовані на декількох рівнях, що економить простір і підвищує продуктивність.

EkoFARMER можна використовувати для вирощування будь-яких салатів, трав, саджанців і навіть непродовольчих рослин. Модуль потребує води та електроенергії, а освітлення та подачу вологи можна налаштовувати вручну.

«Наше рішення ідеально підходить, наприклад, для ресторанів і закладів громадського харчування, які хочуть отримувати власні продукти. Модулі також стануть прекрасним варіантом для фермерів і зможуть замінити їхні традиційні теплиці», — говорить генеральний директор Exsilio Oy Томас Тапіо (Тhomas Таpio).

Орієнтовна вартість EkoFARMER — €100 тис.

Врожайні ферми створюють і в США: це, наприклад, вертикальна Plenty. Growroom — сад-сфера, який можна зібрати власноруч.

Comments   

загрузка...