Понеділок, Бер 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені встановили, що захворювання залежить від місяця нашого народження

Середа, 16 вересня 2020 року

Вчені з Іспанії встановили, що схильність до тих чи інших захворювань, які можуть проявитися з віком, залежить від місяця нашого народження. Більше того, місяць народження визначає і наші кар'єрні переваги.

Під час дослідження вчені з University of Alicante проаналізували дані 30 тис. осіб, зіставляючи місяці народження з 27 хронічними захворюваннями.

Виявилося, що чоловіки, які народилися у вересні, майже в 3 рази частіше мають проблеми зі щитовидкою, ніж ті, хто народився у січні.

У серпневих хлопчиків майже вдвічі вища ймовірність появи астми в порівнянні з тими, хто народився на початку року. Липневі жінки на 27% частіше страждають від гіпертонії.

Але існують і місяці народження, які благотворно впливають на здоров'я.

Наприклад, червневі чоловіки на 34% рідше страждають від депресії, і 22% менш схильні до поперекового болю. А червневі жінки мають на 33% менший ризик прояву мігрені. Підводячи підсумки, вчені відзначили, що найменше схильні до хронічних захворювань діти, що народилися в вересні.

Чому це так?

Причина такої незвичайної, на перший погляд, закономірності, в кількості ультрафіолетових променів, рівнях вітаміну D і вірусів. Все це впливає на розвиток плода на ранній стадії.

Сонячне світло запускає виробництво вітаміну D в організмі. І якщо в перші місяці життя його не вистачає, то це може мати довгострокові наслідки для психічного та фізичного здоров'я.

Відомо, що під час розвитку «сонячний вітамін» допомагає приводити до ладу тисячі генів, і його довготривалий вплив на здоров'я підтверджує безліч досліджень.

Провідний автор дослідження, професор Хосе Антоніо Кесада каже: «У цьому дослідженні ми виявили значний зв'язок між місяцем народження, виникненням різних хронічних захворювань і довгострокових проблем зі здоров'ям. Місяць народження визначає ранній вплив різних чинників, таких як УФ-промені, вітамін D, температура, сезонні віруси і алергія, які можуть вплинути на розвиток матки і новонародженого в перші місяці життя. Відмінність, що проявилася за ознакою статі, показує, що у чоловіків і жінок може бути різна здатність протистояти цим факторам».

Подібні дослідження, проведені раніше

Дослідники з Колумбійського університету виявили аналогічні результати в дослідженні, яке вони провели в 2015 році. Вони проаналізували дані здоров'я 1,7 млн ​​людей і виявили, що у тих, що народилися в травні, був найнижчий ризик захворювання, а у народжених в жовтні — найвищий.

За чотири роки до цього дослідження експерти виявили, що місяць народження може вплинути на все: від інтелекту до очікуваної тривалості життя.

Вчені з Оксфордського університету встановили, що весняні діти піддаються більшому ризику хвороб, включаючи астму, аутизм і навіть хворобу Альцгеймера в старшому віці. Вони також можуть бути менш розумними, ніж однокласники, народжені в інші сезони.

Фото: dailymail.co.uk

Місяць народження і вибір професії

Крім ризику захворювання, діти, народжені в ті чи інші місяці, з більшою ймовірністю оберуть певні кар'єрні шляхи.

Вчені Оксфордського університету проаналізували дані Управління національної статистики і отримали:

Місяць народження — найбільш ймовірні заняття в житті

 • січень — збирач податків;
 • лютий — художник, артист;
 • березень — пілот;
 • квітень — диктатор;
 • травень — поширені професії;
 • червень — виконавчий директор;
 • липень — каменяр;
 • серпень — «проблемний» студент;
 • вересень — студент з високим рівнем успішності;
 • жовтень — політик;
 • листопад — серійний вбивця;
 • грудень — дантист.

Рассел Фостер, невролог з престижного університету, сказав, що цей вплив чітко простежувався, незважаючи на те, що дослідження не проводилося масштабно. І додав: «Я не даю голос на користь астрології — це дурниця, але ми не захищені від сезонного втручання».

За матеріалами: Dailymail

Comments   

загрузка...