ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ми живемо в океані пластику: шокуюча інтерактивна мапа

Велика Епоха

Група графічних дизайнерів створила інтерактивну мапу забруднень океану пластиком. Мапа наочно показує, куди потрапляють 3,5 трильйони пластикових відходів, що виробляє людство, і всі масштаби цієї проблеми.

#img_center_nostream#

Щоб визначити місце складу плаваючого пластикового брухту у Світовому океані для створення мапи, дизайнери використовували базу даних Dumpark, повідомляє Dailymail.

Щільність скупчень пластику показана на мапі у вигляді білих крапок, кожна з яких позначає 20 кг відходів. Щорічно в наші океани скидається 8 млн тонн пластику, що ставить під загрозу життя морських організмів і людини. Ця мапа була створена для того, щоб підкреслити проблему пластикового забруднення та підштовхнути людей до прийняття необхідних заходів.

Мапа основана на дослідженнях океанографа Маркуса Еріксена (Dr. Marcus Eriksen), результати яких зібрані в його роботі Plastic Pollution in the World's Oceans.

За дослідженням, у наших океанах плаває 5,25 трлн уламків пластику, чого достатньо, щоб обігнути наш екватор 425 разів.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Між 2007 і 2013 роками д-р Еріксен і його команда здійснили 24 морських експедиції. В результаті вони створили статистичну модель визначення поширення пластика по всьому світу.

Вони виявили, що вага океанічного пластику порівняна з вагою понад 38 тис. африканських слонів.

«Пластмасова промисловість пропонує єдине рішення — це наші власні зусилля — утилізація, спалювання, відповідальне особисте управління відходами. Але реальність така, що сама галузь потребує кардинальної перебудови — вони повинні прагнути відновити 100% своїх продуктів або зробити їх на 100% такими, що не завдають шкоди довкіллю», — сказав д-р Еріксен.

Д-р Еріксен і його команда також досліджували, які види пластику найбільше забруднюють океани.

«Ми виявили вражаючу кількість маленьких пластикових кульок із кулькових дезодорантів. Великі окремі предмети так і залишаються твердою пластмасою: зубні щітки, пружні кульки, відра...», — сказав він.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Але більшість частин пластику, які вони виявили, були шматочками розміром із конфетті. Команда доктора Еріксена підрахувала, що з 5,25 трлн частинок 92% — це мікропластик, або розбиті шматочки більших пластикових предметів, або невеликі шматочки, такі як мікрокульки скрабів для обличчя.

«Більшість цих мікропластиків настільки малі, що ви не можете точно сказати, як вони виглядають», — сказав д-р Еріксен.

Як видно на мапі, найбільше страждає від забруднення пластиком північна частина Тихого океану. За оцінками, в його водах дрейфує 2 трильйони окремих шматків, що становить близько 87 млн ​​кг відходів або майже 1/3 забруднення пластиком у всіх океанах. Велика частина цих відходів зосереджена навколо Китаю та Японії. Гарячою точкою для глобального забруднення пластиком є Індійський океан: тут плаває 1,3 трильйона шматків пластика.

Як показали попередні дослідження, до 60% пластикових відходів у світі надходять тільки з п'яти країн: Китаю, Індонезії, Філіппін, В'єтнаму і Таїланду.

Чим небезпечний мікропластик і чому не варто купувати пакети з біорозкладних матеріалів?