• Проект екологічної льодової ковзанки від архітектора Маргот Красоєвіч

  • Діна Матвиєнко | Велика Епоха
    Вівторок, 11 липня 2017 року

Архітектор Маргот Красоєвіч представила проект льодової ковзанки, в якій для заморожування води використовується тільки «чиста» енергія — сонячна і геотермальна. Це повністю замінює екологічно шкідливе охолодження на основі СО2 або енергоємні механічні способи.

Маргот Красоєвіч (Margot Krasojević) — одна з тих рідкісних архітекторів, які фокусуються на проектах для навколишнього середовища. Нещодавно вона представила Photovoltanic Ice Skating Rink — дизайн ковзанки на природньому озері на півострові Камчатка. Ця мальовнича місцина знаходиться високо в горах, вона оточена вулканами та гарячими джерелами, тут прокладено туристичні маршрути.

Це ідеальне місце для відпочинку у вихідні дні. Взимку температура тут становить близько -6С, але в інший час для підтримки існування льоду потрібна додаткове замороження. Для нього Маргот пропонує використовувати фотоелектричні елементи, які будуть генерувати електричний струм і запасати його в конденсаторах для роботи в нічний час. Площа ковзанки 2500 м2.

Ковзанка є багатоцільовою інфраструктурою з відкритим кінотеатром та природним геотермальним курортом. Геотермальні турбіни використовуються для підтримки температури для льоду на озері і забезпечують роботу кінотеатру.

Крім панелей сонячних батарей, виробляти електроенергію для катка та кінотеатру будуть і турбіни, що працюють на енергії теплих вод гарячих джерел.

Льодова ковзанка має огорожу з поперечносмугастих секцій кедрового дерева, які створюють динамічний взаємозв'язок між навколишнім середовищем і елементами проекту. На куполі встановлено фотогальванічні елементи.

Ковзанка є повністю самодостатньою — для її роботи використовується тільки відновлювана енергія без застосування інших способів охолодження, таких, як метод з шкідливим COабо механічний. Таким чином, фотогальванічні елементи відкинуть потребу у шкідливих холодагентах.

За матеріалами: Spring Wise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...