• Китайські будиночки для українських переселенців: чого чекати і на що сподіватися

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 31 липня 2017 року

На початку цього року Китай запропонував безоплатну гуманітарну допомогу для переселенців зі сходу нашої країни — житлові модульні будиночки. Про те, як зараз живуть і упорядковують свій побут українці, чого чекають і на що сподіваються, розповідає «Українська правда. Життя».

У січні цього року КНР заявила про готовність направити спеціальні житлові модульні будиночки для українців, які втратили свої будинки і були змушені переселитися. Але поки Міністерство з питань тимчасово окупованих територій не поспішає приймати це тимчасове житло.

Такий будинок-модуль являє собою контейнер: підлога, застелена лінолеумом, 2 вікна, двері, утеплені стіни. Але будиночки невпорядковані, тому поруч повинна бути точка під´єднання до електромережі або електрогенератор, питна вода, туалет і душ. Такі будинки не вирішать житлову проблему — вони не підходять для проживання, навіть якщо люди згодні жити в таких умовах.

Своє містечко

Недалеко від Києва є село Дмитрівка. У 2014 році 79 сімей вирішили побудувати тут власне поселення. Вони створили групу у «Фейсбуці», куди увійшло близько 300 осіб.

На свої заощадження вони купили в селі Дмитрівка одну велику земельну ділянку на 6 га. Коли кількість бажаючих жити тут збільшилася, докупили ще 2 га. Площу в 6 га поділили між 79 родинами: хто придбав 5 соток, хто — 7. Два гектари пішло на дороги, водонапірну вежу і каналізацію.

Китайські модульні будинки тут дуже знадобилися б: замість плати за оренду житла кошти можна було б вкладати в будівництво. Кілька таких модулів — і готове нормальне тимчасове житло, де можна жити, поки не готовий будинок.

А так — жителям містечка доводиться будувати своє житло самим: далеко не всі змогли найняти робітників. У будні дні працюють і живуть у столиці на знімних квартирах, а у вихідні — будують будинки.

«Червоний Хрест» дав 3 генератора, 5 наметів, 10 спальників і 50 продовольчих карток по 200 грн. для будівельників. Все інше — за своїми можливостями і силами.

Один із жителів містечка — Слава. Він переїхав із Донецька. У поселенні Слава живе у маленькій прибудові, а в місті — у маленькому тимчасовому будиночку, битовці. Він, як і інші, мало сподівається на те, що отримає модулі з Китаю. Тому допомагає будувати будинки іншим переселенцям, заодно — і собі.

На його території є колодязь, і тому Слава навіть посадив маленький город. Зараз він будує літню кухню на своїй ділянці, щоб переїхати спочатку туди і потроху почати будувати будинок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...