• У Дубаї з'явиться найбільший у світі геліоконцентратор із виробництва електроенергії

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 24 липня 2017 року

У Дубаї побудують один із найбільших у світі заводів-геліоконцентраторів, який зможе подавати електроенергію до мережі навіть вночі.

Про запуск найбільшого у світі проекту концентрованої сонячної енергії (CSP) оголосило Дубайське управління з водопостачання та електрики (DEWA).

Завод, що складається з 5 об'єктів, буде розташовуватися в парку Мохаммеда бін Рашид Аль Мактум. Очікується, що перша фаза будівництва завершиться до кінця 2020 року або в 2021 році, і в цей час потужність електроенергії, що виробляється, виросте до 1000 МВт.

Для порівняння, Ivanpah CSP в Каліфорнії, яка на сьогодні є найбільшою в світі, генерує близько 392 МВт потужності. У 2020 році сонячна електростанція в Уарзазат у Марокко буде мати потужність близько 580 МВт.

У геліоконцентраторах, на відміну від фотоелектричних панелей, використовують великий масив дзеркал, званих геліостатами, які збирають сонячне світло і концентрують його на невеликій площі, зазвичай на вершині вежі. Концентроване світло перетвориться у тепло, яке приводить в дію парову турбіну, підключену до генератора електроенергії. Так виробляється електрика.

Перевага CSP полягає в тому, що вироблене тепло може добре зберігатися, і це дозволяє виробляти електрику після заходу сонця.

На дубайському заводі-геліоконцентраторі заплановано кілька тисяч геліостатів, розташованих навколо вежі. Рідина, що нагрівається, пустить в дію парову турбіну для вироблення електроенергії. Новий завод буде поставляти електроенергію за ціною 8 центів за кіловат-годину, в порівнянні з ціною сонячно-термальної енергії — 15—18 центів.

Очікується, що після завершення будівництва сонячний парк буде скорочувати щорічно 6,5 млн тонн викидів вуглецю. Для порівняння: типовий вугільний завод виробляє близько 3,5 млн тонн COна рік.

Новий завод є частиною Dubai's Clean Energy Strategy 2050, в результаті якої до 2020 року в Еміратах має зрости виробництво «чистої» енергії: в 2030 році — до 25%, а до 2050 року — до 75%.

За матеріалами: Gizmodo.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...