• Як оплатити «комуналку», зекономивши час та гроші?

  • Катерина Грибкова | Велика Епоха
    Середа, 19 липня 2017 року

Кожен місяць з 15 по 20 число у відділеннях українських банків можна спостерігати довгі черги платників. Про те, як прискорити процес оплати рахунків, де візьмуть найнижчу комісію і яким чином спростити цю процедуру, розповість «Велика Епоха».

Найбільш звичною для українців залишається оплата рахунків у касі «Ощадбанку». Але на сьогодні банки та платіжні системи надають багато можливостей, і можна оплатити рахунки не виходячи з дому. Часто користуватися такими сервісами люди побоюються через недостатню обізнаність і невпевненість у їх надійності.

Дізнавшись про альтернативні способи оплати, ви зможете вибрати для себе відповідний варіант і спростити щомісячні клопоти з платіжками:

- оплата у відділенні «Укрпошти»;

- через термінал в банку;

- оплата через інтернет з мобільного або комп'ютера;

- спеціальні інтернет-сервіси;

- оплата в касі банку.

Нижче ми наведемо докладний опис цих способів.

1. «Укрпошта»

В оплаті через «Укрпошту» є одна вагома перевага — це невелика комісія або повна її відсутність. Однак тут вам доведеться вистояти чималу чергу. Є ще варіант заплатити на інтернет-сайті організації, тільки в цьому випадку буде стягуватися комісія 0,5% (але мінімум 3 грн). У деяких випадках комісія може досягати 1,5% від суми + 10 грн, залежно від домовленості з підприємством, яке надає послуги.

2. Термінали, розміщені в банках

В цьому випадку ви отримуєте безліч переваг. Наприклад, заповнивши свої дані і внісши реквізити один раз, система «запам'ятовує» інформацію, і наступного разу вам доведеться тільки ввести суму і показання лічильників. Біля терміналів ви навряд чи побачите довгі черги. До того ж тут вам допоможуть співробітники банку, а насамкінець ви отримаєте чек.

Незручність у тому, що ви повинні бути клієнтом цього банку і перший раз витратите час на заповнення реквізитів. Але тут також допомагають працівники. А ще термінал не видасть вам здачу, її можна буде зарахувати на рахунок вашої картки або мобільний.

3. Платежі через смартфон або комп'ютер

Тут банки просунулися ще далі. Для своїх клієнтів вони розробили інтернет-банкінг і спеціальні програми для мобільного. Плюс в тому, що ви зможете заплатити за послуги не встаючи з дивана в будь-якому місці, де є інтернет.

А недоліком є те, що ви знову-таки повинні бути клієнтом цього банку, і з таким способом оплати ви не отримаєте на руки паперову квитанцію.

Один з популярних інтернет-банкінгів - Приват24. Даний сервіс доступний для жителів Києва, Дніпропетровська та Харкова.

4. Онлайн-сервіси прийому платежів

Для початку потрібно зареєструватися на офіційному сайті подібного сервісу і ввести пароль, який вам надішлють, після чого ви перейдете до оплати. Оплата відбувається відносно швидко — ви просто вводите реквізити платежів і номер своєї картки.

Деякі організації показують актуальні тарифи, графіки змін сум оплат тощо.

Недоліки: комісія та системні помилки, через які в подальшому можуть з'явитися борги.

Деякі з онлайн-сервісів:

- Portmone.com.ua;

- Київенерго;

- iPay.ua;

- EasyPay.ua.

5. Через касу банку

Перевага комерційних банків — відсутність великих черг і наявність великої кількості відділень по місту.

Недолік в тому, що не всі банки надають такі послуги. А ще з вас візьмуть комісію (відсоток від суми платежу).

Читайте також про безконтактні NFC-гаманці, які дозволять українцям відмовитися від готівки і пластикових карт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...