• Що купують за кордоном у майстрів з України

  • Марія Кононенко | Велика Епоха
    Понеділок, 24 липня 2017 року

Вишиванки, віночки, писанки, магнітики — такі сувеніри всім відомі. Але тепер українські майстри виходять на світовий ринок з оригінальними виробами з дерева, кераміки і тканини.

Що особливо цінується серед іноземних покупців в Україні та за кордоном? Якість, практичність і натуральні матеріали.

Бум вишиванок трохи вщух, але так само в моді речі ручної роботи в українському національному стилі.

«Вишиті квіти, гарне мереживо — це приємно і здорово, а за кордоном цінується ще більшою мірою, адже там не звикли, що натуральні тканини можуть бути настільки доступними», — говорить власник магазинів українських товарів Соня Павлова в інтерв'ю для Сегодня.

Зараз багато українських дизайнерів користується світовою славою, тому зростає попит на одяг, сумки й аксесуари а-ля ukrainian style.

Різноманітні вироби з дерева також приваблюють багатьох незвичайним дизайном і практичністю. Сьогодні на полицях магазинів можна побачити безліч речей від українських майстрів, які працюють по дереву. Це дерев'яні люстри, чохли для телефонів, гребені, декоративні статуетки та інші товари, що здатні задовольнити споживчий попит на натуральні вироби.

Глина — ще один цінний для українських майстрів матеріал, із якого вони створюють усілякі корисні та милі речі: це посуд різних розмірів і фактур, прикраси та статуетки. Якісна кераміка цінується в усьому світі, а якщо до того ж у її формах, забарвленні й орнаментах закладений відбиток традицій певної нації та неповторна художня ідея, на такі вироби купівельний попит гарантовано.

Вироби із соломи також знаходять свого поціновувача. Плетіння із цього матеріалу — копітка праця, зате готові речі з характерним золотистим блиском відрізняються міцністю та надзвичайно привабливі. Із соломи роблять не лише прикраси для інтер'єру, але й сумки, шкатулки та капелюхи.

Серед українців усе більше тих, хто просуває свій товар в інтернеті, на ресурсах, де можна продавати хендмейд. Etsy — один із таких. Тут охоче купують усе автентичне, від прикрас і закладок для книг до взуття та пледів. Зростаюча популярність етнічного стилю й оригінальних авторських робіт дає потужний імпульс українському ремеслу для виходу на світовий ринок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...