• У Данії існує найекологічніший і найенергоефективніший дитячий садочок

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 7 лютого 2018 року

У Данії існує екологічно чиста та енергоефективна будівля для дитячого саду. Ця будівля не просто генерує більше енергії, ніж потрібно, вона створює для дітей оптимальні умови з великою кількістю сонячного світла.

Цей дитячий садочок знаходиться в Херсхольмі, на північ від Копенгагена. Деякий час тому місцева влада міста організували конкурс інвесторів для будівництва нового дитячого садка. Учасникам поставили завдання: спроектувати дитячий сад з альтернативною енергією, причому собівартість будівництва не повинна перевищувати вартість будівництва «нормального» дитячого садка.

Крім того, у приміщення дитячого садка повинна потрапляти велика кількість денного світла, у ньому мають бути комфортна температура та чисте повітря, щоб забезпечити найкращі умови приблизно для 100 дітей і 30 дорослих, які будуть там грати і працювати. Проект був названий Solhuset — «Будинок сонця».

У конкурсі взяли участь п'ять команд, що складаються з будівельних компаній, архітекторів та інженерів. Переможцями стали Hellerup Byg, Rambøll і Christensen & Co. з Копенгагена. Їхній проект дитячого саду — це компактна будівля трикутної форми, що повторює форму земельної ділянки.

Незвичайний проект

На північ від будівлі площею 1300 мзнаходяться адміністративні приміщення, а також спальні, які залишаються без підігріву навіть взимку. Це типово для дитячих садків Данії: зовнішнє повітря проникає через проміжки в перегородці, яка трохи нагадує солярій у санаторії. Групові кімнати та зона харчування розташовані уздовж південно-східних і південно-західних фасадів, а в центрі будівлі розташовані більш відкриті простори й інтерактивний простір, які висвітлюються виключно зверху.

У кутах будівлі розташовані дві теплиці. Вони є ключовою частиною освітньої концепції, метою якої є навчити дітей дбайливому ставленню до довкілля та підтримання здорового харчування з раннього віку.

Важливою ідеєю проекту було створення «міні-міста». Замість плоского даху в дитячому саду є чотири скатних дахи, розташовані один за одним — із заходу на схід.

Внутрішні матеріали, які використовувалися для обробки, дуже прості і світлі, що добре відображає «сонячну» назву будівлі. Обидві стіни і стеля білі, а підлога виконана з жовтого лінолеуму http://0443622812.com/bitovoy-linoleum/. Фасад покритий майже чорним superwood, який виготовлений під високим тиском без використання звичайних консервантів.

У «Будинок сонця» проникає у три рази більше світла, ніж у звичайні будівлі. У тих випадках, коли денного світла недостатньо, можна включити автоматичне світлодіодне освітлення.

Вікна саду — важлива частина концепції гібридної вентиляції. Як тільки температура зовні досягає певного рівня, починається автоматична вентиляція вікон. Це забезпечує достатню кількість повітря у приміщенні і оптимальний рівень температури та CO2.

У кожній кімнаті встановлені датчики для контролю температури і змісту COв повітрі. Щоб якомога швидше розпізнавати і вирішувати проблеми, інженери та співробітники дитячих садів зустрічаються щомісяця. Крім того, Solhuset знаходиться в центрі уваги різних дослідницьких проектів, які вивчають якість і рівень захворюваності у приміщенні, порівнюють новий дитячий сад із двома його попередниками, щоб оцінити, чи впливає «зелена» освітня програма на поведінку дітей або їхніх батьків.

Енергоефективний дитячий садок

Особлива конструкція та інженерні системи гарантують, що будівля досягає стандартів «енергія плюс»: оболонка будівлі — зі збірного дерева — добре ізольована; сонячне світло, який надходить з вікон, нагріває повітря, а масивні внутрішні стіни і підлога добре його зберігають.

За розрахунками, це покриває 1/2 потреб в опаленні взимку. Інша половина — близько 29 кВт/м² — виробляється сонячними батареями і геотермальним тепловим насосом, який з'єднаний із підземним колектором довжиною в 1 км. При первинному споживанні енергії 51 кВтг/м² дитячий сад відповідає данському енергетичному класу №1, що означає, що він вже виконує заплановані вимоги до данських будівельних норм у 2015 році.

Фотоелектрична система виробляє у три рази більше сонячної енергії, ніж необхідно для будівлі, тому надлишки направляються в загальну мережу. Протягом 40 років всі витрати на будівництво, вкладені в Solhuset, окупляться.

По материалам: Detail.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...