ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Данії існує найекологічніший і найенергоефективніший дитячий садочок

Велика Епоха

У Данії існує екологічно чиста та енергоефективна будівля для дитячого саду. Ця будівля не просто генерує більше енергії, ніж потрібно, вона створює для дітей оптимальні умови з великою кількістю сонячного світла.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Цей дитячий садочок знаходиться в Херсхольмі, на північ від Копенгагена. Деякий час тому місцева влада міста організували конкурс інвесторів для будівництва нового дитячого садка. Учасникам поставили завдання: спроектувати дитячий сад з альтернативною енергією, причому собівартість будівництва не повинна перевищувати вартість будівництва «нормального» дитячого садка.

Крім того, у приміщення дитячого садка повинна потрапляти велика кількість денного світла, у ньому мають бути комфортна температура та чисте повітря, щоб забезпечити найкращі умови приблизно для 100 дітей і 30 дорослих, які будуть там грати і працювати. Проект був названий Solhuset — «Будинок сонця».

У конкурсі взяли участь п'ять команд, що складаються з будівельних компаній, архітекторів та інженерів. Переможцями стали Hellerup Byg, Rambøll і Christensen & Co. з Копенгагена. Їхній проект дитячого саду — це компактна будівля трикутної форми, що повторює форму земельної ділянки.

#img_center_nostream#

Незвичайний проект

На північ від будівлі площею 1300 м2 знаходяться адміністративні приміщення, а також спальні, які залишаються без підігріву навіть взимку. Це типово для дитячих садків Данії: зовнішнє повітря проникає через проміжки в перегородці, яка трохи нагадує солярій у санаторії. Групові кімнати та зона харчування розташовані уздовж південно-східних і південно-західних фасадів, а в центрі будівлі розташовані більш відкриті простори й інтерактивний простір, які висвітлюються виключно зверху.

У кутах будівлі розташовані дві теплиці. Вони є ключовою частиною освітньої концепції, метою якої є навчити дітей дбайливому ставленню до довкілля та підтримання здорового харчування з раннього віку.

Важливою ідеєю проекту було створення «міні-міста». Замість плоского даху в дитячому саду є чотири скатних дахи, розташовані один за одним — із заходу на схід.

Внутрішні матеріали, які використовувалися для обробки, дуже прості і світлі, що добре відображає «сонячну» назву будівлі. Обидві стіни і стеля білі, а підлога виконана з жовтого лінолеуму http://0443622812.com/bitovoy-linoleum/. Фасад покритий майже чорним superwood, який виготовлений під високим тиском без використання звичайних консервантів.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

У «Будинок сонця» проникає у три рази більше світла, ніж у звичайні будівлі. У тих випадках, коли денного світла недостатньо, можна включити автоматичне світлодіодне освітлення.

Вікна саду — важлива частина концепції гібридної вентиляції. Як тільки температура зовні досягає певного рівня, починається автоматична вентиляція вікон. Це забезпечує достатню кількість повітря у приміщенні і оптимальний рівень температури та CO2.

У кожній кімнаті встановлені датчики для контролю температури і змісту CO2 в повітрі. Щоб якомога швидше розпізнавати і вирішувати проблеми, інженери та співробітники дитячих садів зустрічаються щомісяця. Крім того, Solhuset знаходиться в центрі уваги різних дослідницьких проектів, які вивчають якість і рівень захворюваності у приміщенні, порівнюють новий дитячий сад із двома його попередниками, щоб оцінити, чи впливає «зелена» освітня програма на поведінку дітей або їхніх батьків.

#img_center_nostream#

Енергоефективний дитячий садок

Особлива конструкція та інженерні системи гарантують, що будівля досягає стандартів «енергія плюс»: оболонка будівлі — зі збірного дерева — добре ізольована; сонячне світло, який надходить з вікон, нагріває повітря, а масивні внутрішні стіни і підлога добре його зберігають.

За розрахунками, це покриває 1/2 потреб в опаленні взимку. Інша половина — близько 29 кВт/м² — виробляється сонячними батареями і геотермальним тепловим насосом, який з'єднаний із підземним колектором довжиною в 1 км. При первинному споживанні енергії 51 кВтг/м² дитячий сад відповідає данському енергетичному класу №1, що означає, що він вже виконує заплановані вимоги до данських будівельних норм у 2015 році.

Фотоелектрична система виробляє у три рази більше сонячної енергії, ніж необхідно для будівлі, тому надлишки направляються в загальну мережу. Протягом 40 років всі витрати на будівництво, вкладені в Solhuset, окупляться.

По материалам: Detail.