• Пацієнти після інсульту зможуть самі відновити моторику рук

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 20 липня 2017 року

Вчені зі Швейцарії знайшли спосіб, як допомогти людям, що перенесли інсульт, відновити рухливість рук. Вони сконструювали електростимулятор Intento, завдяки якому пацієнт може взяти на себе ініціативу з реабілітації.

Щороку 17 мільйонів людей в усьому світі стають жертвами інсульту, і у 1/3 людей з цього числа одна сторона тіла залишається паралізованою. На жаль, наявні на сьогодні реабілітаційні рішення не завжди ефективні.

Розробка стартапу Intento від швейцарських науково-дослідних установ EPFL і NCCR Robotics допоможе тисячам людей по ​​всьому світу, які перенесли інсульт і втратили рухливість рук.

Одним із поширених методів реабілітації, що застосовуються сьогодні, є функціональна електрична стимуляція. Для цього терапевт поміщає електроди на шкіру пацієнта, регулює інтенсивність впливу і запускає електричний шок, який змушує м'язи пацієнта рухатися. Однак дослідження показали, що ця терапія працює краще, коли пацієнти активно беруть участь у відновленні рухливості своїх кінцівок.

На основі цих даних учені спроектували пристрій Intento, за допомогою якого пацієнти самостійно можуть керувати електричною стимуляцією для генерації бажаної моторики кінцівок. Відновити контроль над кінцівкою можливо навіть за повного паралічу.

Система Intento складається з електродних патчів, пристрою, контрольованого пацієнтами з використанням робочої руки, і програмного забезпечення для планшетів. Терапевт вибирає одне з кількох запрограмованих рухів на планшеті й одним натисканням завантажує його на пристрій.

Програма показує, де необхідно розмістити електроди, і автоматично налаштовує параметри електричного імпульсу для генерації бажаного руху. Потім пацієнт рухає своєю функціональної рукою, щоб контролювати електричну стимуляцію, необхідну, наприклад, для збору предметів або натискання кнопки. Після кількох повторень пацієнти можуть виконувати рухи без використання пристрою.

Щоб порівняти ефективність пристрою Intento з традиційною професійної терапією, провели клінічне дослідження. У ньому взяли участь 11 пацієнтів із паралічем, які перенесли інсульт більше ніж за 6 місяців до початку дослідження. Добровольці не проходили інших видів терапії.

Протягом 10 днів для них робили 1,5-годинні сеанси нового лікування. Потім результати порівнювалися з їх рухливістю після звичайної професійної терапії за той же період. Мобільність пацієнтів вимірювалася до і після кожного типу лікування.

Дослідження показало, що пристрій Intento значно покращує мобільність пацієнтів. Співзасновник Intento Андреа Біауччі сказав, що у 70% пацієнтів моторика помітно покращилася, в той час як при традиційній терапії таких пацієнтів лише 30%.

Перспективні результати першого клінічного дослідження опубліковані в Archives of Physical Medicine and Rehabilitation.

За матеріалами: Springwise.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...