• Створено пристрій, що врятує бджіл та їхні вулики

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Понеділок, 17 липня 2017 року

Компанія Open Source Beehives (OSBH) створила ще одну новинку в області бджільництва — BuzzBox. Цей пристрій інформує бджолярів про стан вуликів, а вчені, які займаються проблемою стрімкого зменшення популяції медоносних бджіл, можуть збирати відомості про життя вулика.

Чи знаєте ви, що кожен третій шматочок їжі, який ми з'їдаємо, отриманий завдяки запиленню рослин, а значить, завдяки запилювачам, таким, як бджоли? На думку вчених, якщо ми будемо ігнорувати скорочення чисельності бджіл, сумні наслідки цього не змусять довго чекати.

Необхідність вирішувати це питання привела до розробки приладу — BuzzBox. Цей невеликий пристрій полегшить розуміння причини швидкого зниження чисельності бджіл, що досі залишається загадкою.

Прилади BuzzBox від OSBH це датчики для вуликів, які підключаються до сонячної панелі. Вони дозволяють користувачам стежити за тим, що відбувається в бджолиних колоніях, прослуховувати і розшифровувати звуки у вуликах. Пристрої збирають дані про температуру вулику всередині та зовні, про вологість і тиск повітря. Через мікрофон звуки передаються в систему аналізу аудіо, і через додаток на смартфоні користувач може переглянути цю інформацію.

Таким чином бджолярі можуть відстежувати стан здоров'я бджіл у своїх колоніях через додаток на телефоні.

Як кажуть в OSBH, компанія зібрала тисячі годин запису вуликових звуків. За цими даними вони розробили систему відстеження для визначення поточного стану вулика на основі тих звуків, які може вловити прилад.

BuzzBox здатна попереджати господарів про крадіжку і/або вторгнення у вулики, відстежує процес передроїння та роїння, звуки колонії за відсутності матки, обвалення вулика.

Після деяких доопрацювань пристрій також зможе виявити небезпечних кліщів, воскових молей та інших шкідників і вплив пестицидів, які можуть завдати шкоди колонії.

У майбутньому пристрій BuzzBox буде містити і додаткові функції. Наприклад, виявлення токсичних пестицидів. Якщо колонії зазнають цього впливу, то в режимі онлайн ці попередження відправляться пасічнику.

«Це має дві мети. Перша — визначати, коли колонії підходять до стану попереднього занепаду. Це може бути викликано впливом пестицидів і зараженням паразитами. Тому ми можемо попередити бджолярів про небезпеку, щоб вони могли втрутитися і спробувати врятувати свої вулики — це друга мета», — каже співзасновник OSBH Аарон Макарук.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...