• Як виглядає правильний житловий комплекс: на прикладі ЖК «Відпочинок»

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 липня 2017 року

Столичний ЖК «Відпочинок» вважається правильно реалізованим проектом, зручним для проживання. Але видання «Хмарочос» запевняє, що можна значно підвищити якість життя в цьому комплексі, якщо врахувати деякі рекомендації фахівців

ЖК «Відпочинок» знаходиться недалеко від станції метро «Святошин». На перший погляд, прибудинкова територія висотних будинків не викликає нарікань: акуратні фасади, велика зелена зона, зручне розташування транспортних вузлів.

Однак якщо розглядати все згідно з результатами досліджень спільного проекту «Агентів змін» і ЛУН.ua, можна відзначити ряд недоліків, які не врахували забудовники.

Що зроблено неправильно

Перше, що кидається в очі, — це зовнішній вигляд першого поверху, де знаходяться магазини. Через те, що немає усталених норм оформлення фасадних вивісок, магазини розробляють дизайн на власний розсуд. Вивіски всіх можливих кольорів дратують, а заліплені наклейками вікна вносять ще більшу дисгармонію у вигляд фасаду і не освітлюють двір. Через усе це непомітна важлива для пожежних відмітка розташування гідранта.

Сходи, які ведуть до магазину на першому поверсі, незручні для молодих мам з колясками та інвалідів. Високі тротуари, які обмежені типовим бордюрним каменем, неможливо обійти. Якщо тут кататися на роликах або велосипеді, можна отримати травму.

На дорогу не нанесена зрозуміла дорожня розмітка, і водії не бачать різниці між проїжджою частиною і доріжкою для пішоходів. Припарковані машини перекривають проїжджу частину і створюють незручності. На території ЖК немає табличок навігації, що ускладнює життя як жителям, так і службам доставки, аварійникам і таксі.

Тротуарні півсфери частково пофарбовані в жовтий колір (фарба нестійка і може зникнути вже через рік) і перекривають вихід пішоходам. Плитка, якою вимощений тротуар і територія під будинком, може швидко зруйнуватися від ерозії або пішохідного руху. До того ж мешканці не можуть розрізняти, де можна ходити, а де — лише технічна зона, прогулюватися якою навіть небезпечно.

Суцільний металевий паркан створює відчуття незавершеності роботи на території. На газоні протоптана доріжка.

Як можна це виправити

Замінити паркан на зелену огорожу, через яку можна бачити, що відбувається по інший бік. Оскільки ЖК «Відпочинок» знаходиться недалеко від лісопарку, потрібно встановити гарні хвіртки і оформити виходи з території до стежок парку «Урочище Совки». Це дозволить жителям контактувати з природою. Ці стежки можна замостити плиткою, каменем або засипати дрібним щебенем.

Тротуари на території зробити в один рівень з дорогою або за допомогою нижчого бордюрного каменю, або повністю їх зрівнявши, залишивши тільки маркування кордону між дорогою і тротуаром.

Пандус, розташований на вході в магазин, зробити під невеликим кутом, щоб ним було зручно заїжджати.

Для такого місця потрібна і велопарковка.

Для комфорту автомобілістів, велосипедистів і пішоходів машини краще паркувати у спеціальних «кишенях» або обладнаних для цього паркінгах. На дорогу слід нанести розмітку смугами і стрілками для визначення напрямку руху. Все це значно спростить пересування територією «Відпочинку».

Підписатися:

Коментарі