• Хімічні елементи в нашому повсякденному житті: креативна періодична таблиця

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 липня 2017 року

Інженер-програміст Кейт Еневолдсен створив інтерактивну періодичну таблицю в картинках і словах. Вона показує, наскільки ці, здавалося б, невідомі елементи важливі для нас і яку роль відіграють в нашому житті.

Радон, тантал, галій, церій... Багато для кого ці слова нічого не означають. Але ось що дивно: хоча ми майже нічого не знаємо про ці елементи, вони присутні в нашому повсякденному житті! Наприклад, галій є компонентом світлодіодів, а тантал можна знайти в пристроях мобільних телефонів. Скандій зустрічається у частинах конструкції велосипедів, а паладій використовується для контролю забруднення.

Ці та інші цікаві факти можна дізнатися, відкривши інтерактивну періодичну таблицю Periodic Table of the Elements, in Pictures and Words, яку розробив інженер-програміст Boeing Кейт Еневолдсен (Keith Enevoldsen).

Таблиця орієнтована на дітей, але все ж інформативна і для дорослих.

Кожен елемент інтерактивної таблиці містить опис і перелік кількох різних застосувань. Таблиці мають кольорове маркування, щоб показати, як елементи групуються разом, а символи вказують, чи є елемент твердим, рідким або газоподібним. Інші символи показують, чи є цей елемент поширеним у людському тілі або земній корі, чи є він радіоактивним, магнетиком, інертним, рідкісним або доки не знайденим у природі.

При додаванні нових елементів таблиці Enevoldsen оновлюються. Наприклад, у листопаді 2016 року Міжнародний союз чистої і прикладної хімії затвердив чотири нових назви елементів — 113 Nihonium (Nh), 115 Moscovium (Mc), 117 Tennessine (Ts) і 118 Oganesson (Og) — і Еневолдсен додав їх у таблицю.

Таблиці пропонуються в різних форматах, зі словами або з фотографіями, у вигляді плакатів, доступних для покупки в інтернеті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...