• Створено унікальний рюкзак і шолом з сонячною батареєю — стартап Tespack

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Середа, 12 липня 2017 року

Фінський стартап Tespack створив унікальний рюкзак і шолом із сонячною батареєю, які швидко заряджаються та довго зберігають енергію. Ці пристрої поєднують невелику вагу, дизайн і довговічність з ефективністю і є незамінними для мандрівників, альпіністів, військовослужбовців і тих, хто надає першу допомогу в надзвичайних умовах.

Ідея створення шолома та рюкзака з фотоелектричною панеллю прийшла до підприємця Маріо Агілере (Mario Aguilera). В кінці 1990-х років під час служби в болівійської армії він на своєму досвіді відчув усі незручності батарей, що швидко розряджаються.

«Зараз усе рухається в напрямку мобільності — наші комп'ютери і телефони мобільні, тому логіка диктує, що найважливіша частина технології — енергія — теж повинна бути мобільною», — каже Маріо. Після армії у 2013 році він заснував компанію «мобільної енергії» Tespack у Гельсінкі.

Товар компанії — ряд мобільних пристроїв, що швидко заряджаються, придатні для генерації і зберігання енергії, в тому числі рюкзаки зі знімними сонячними батареями та блоками харчування. Цільовий ринок компанії — альпіністи та мандрівники, яким потрібні смартфони для навігації чи надзвичайних ситуацій, а також військовослужбовці та персонал, які працюють у віддалених місцях або в екстремальних погодних умовах.

Як каже Маріо, їхні сонячні панелі унікальні на ринку, тому що вони поєднують легку вагу, дизайн і довговічність з ефективністю (кількість сонячної енергії, перетвореної на електроенергію).

Кінцева мета Tespack полягає в тому, щоб «дозволити кожній людині стати незалежною від енергетики в той момент, коли вона виходить зі свого будинку».

Tespack працює в GE Energy Village — інкубаторі в Гельсінкі, де наразі знаходиться близько 10 стартапів.

Оскільки Tespack є членом Energy Village, його майбутні продукти одного дня можуть стати доступні клієнтам GE. На сьогодні велика частина її продуктів орієнтована на споживачів і оцінюється нижче $104, включаючи сонячну панель розміром із вікно літака. Панель з'єднується з портативної батареєю, в якій зберігається досить енергії, щоб заряджати ноутбук до 2 разів, планшет — до 5 разів і телефон — до 13 разів.

Водонепроникні, стійкі до подряпин сонячні панелі компанії можна встановити на будь-які сумки Tespack. Переносні панелі важать всього 230 г кожна і можуть з'єднуватися одна з одною. Кілька з'єднаних панелей створюють те, що Агілера описує як «мобільну сонячну електростанцію».

У цьому році компанія планує почати випуск серії товарів, орієнтованих на споживачів у містах, в тому числі кишеньковий портативний пристрій з USB-носієм, який заряджається менш ніж за 7 хвилин і може віддавати енергію смартфону. Агілера говорить: «Технології постійно розвиваються і ми вважаємо, що через 20 років ви зможете заряджати будь-що просто, так би мовити, на ходу».

За свою розробку рюкзака і шолома з сонячною батареєю команда Tespack отримала премію Європейського парламенту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...