Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Професор Керол Джонстон пояснив, чому яблучний оцет називають еліксиром здоров'я і молодості

П'ятниця, 4 вересня 2020 року

Натуральний яблучний оцет називають одним із найстаріших і найкорисніших засобів на Землі. Вживаючи його щодня, можна не тільки скинути зайву вагу, поліпшити травлення, але і знизити кров'яний тиск, зменшити ймовірність появи діабету та багатьох інших захворювань.

Ймовірно, багато хто вже чув про те, що яблучний оцет дуже корисний для здоров'я. Важко повірити, що цей простий напій має безліч переваг і є відмінним засобом для профілактики багатьох хвороб.

Необроблений, органічний, нефільтрований і непастеризований яблучний оцет (або ACV) містить багатство ферментів і корисних бактерій.

Чому потрібно щодня вживати натуральний яблучний оцет

Причина 1. Боротьба з грибковими інфекціями (кандидоз)

Оскільки яблучний оцет багатий на природні ферменти, його вживання може допомогти усунути кандидоз в організмі, викликаний дріжджами роду Candida. Його симптомами є різні проблеми зі здоров'ям, у тому числі погана пам'ять, втома, головний біль, депресія, тяга до солодкої їжі тощо.

Якщо в організмі розвинулося кислотне середовище від вживання великої кількості оброблених продуктів або великої кількості цукру і якщо хороші бактерії знищені від прийому антибіотиків, грибки, які знаходяться в організмі, можуть почати стрімко розмножуватися.

Candida процвітає на тих типах продуктів, які включають вуглеводи — це, наприклад тістечка і печиво. Деякі експерти у сфері природного здоров'я вважають, що залежність від цукру може бути пов'язана з розростанням дріжджів, оскільки дріжджі потребують цукру, щоб вижити. Це призводить до того, що людина їсть солодкого все більше, поки не розірве це замкнене коло.

Натуральний яблучний оцет ферментується корисними дріжджами, які служать пребіотиком для здорових бактерій у кишечнику, допомагаючи хорошим бактеріям розмножуватися; тяга до солодкого притупляється, і таким чином усуваються продукти, які живлять шкідливі дріжджі, такі як Candida.

Причина 2. Регулювання рівня цукру в крові та профілактика діабету

Дослідження, проведене в Arizona State University професором Керол Джонстон, підтверджує терапевтичний ефект вживання яблучного оцту, особливо для тих, хто схильний до ризику діабету другого типу. Під час вживання ACV з їжею знижується постпрандіальна глікемія та метаболічні ефекти. Це особливо корисно для тих, хто схильний до діабету.

Дослідники виявили, що прийом 2 ст.л. яблучного оцту у воді безпосередньо перед сном знижує рівень цукру в крові в середньому на 4—6% до ранку.

Причина 3. Зниження кров'яного тиску

Існує науковий доказ того, що яблучний оцет знижує кров'яний тиск, що в свою чергу знижує ризик серцевих захворювань. ACV містить калій, який, як відомо, допомагає збалансувати рівень натрію в організмі та підтримувати оптимальний кров'яний тиск. В оцті міститься магній, який розслаблює стінки кровоносних судин і зрештою знижує кров'яний тиск.

Причина 4. Для здоров'я серця

Згідно з дослідженням 2006 року, опублікованим в Medscape General Medicine, на додаток до зниження ризику серцевих захворювань вживання натурального яблучного оцту може допомогти збільшити «хороший» рівень холестерину. Інші дослідження, опубліковані в журналі Journal of Agricultural and Food Chemistry в 2011 році, підтвердили ці дані, а дослідники виявили, що ACV може допомогти контролювати тригліцериди.

Яблучний оцет містить антиоксидантну хлорогенову кислоту, яка важлива для здоров'я серця.

Причина 5. Детоксикація печінки та інших органів

Допомагаючи збалансувати рН організму, ACV очищає організм від токсинів. Дослідження показали, що він сприяє детоксикації печінки та стимулює кровообіг. Натуральний яблучний оцет корисний для шкіри і крові, виводить токсини, які накопичуються в організмі, особливо в печінці. Це сприяє природній фільтрації крові, підвищується енергетика організму.

ACV виводить слиз і очищає лімфатичні вузли, що веде до поліпшення циркуляції лімфи. За здорової лімфатичної системи зміцнюється й імунна система.

Причина 6. Підтримка в організмі здорової лужного рівня pH

Кислотно-лужний баланс у організмі має важливе значення: багато фізичних функцій відбуваються тільки при певному рівні кислотності або лужності. Тому організм постійно прагне досягти стану рівноваги. Навіть невелика зміна рН може глибоко вплинути на функціонування організму. У кислому середовищі легше розвиваються небезпечні бактерії та мікроорганізми. Тому підтримка лужного середовища є дуже важливою.

Нажаль, більшість продуктів, які ми звикли вживати, зміщують рівень pH у бік кислотного. До таких закислювальних продуктів належать пшенична мука, алкоголь, солодкі газовані напої, цукор, м'ясо, риба, рис, хліб, гречка та ін.

Хоча натуральний яблучний оцет має кислий смак, але в організмі він підсилює лужне середовище.

Причина 7. Боротьба з хворобами органів травлення

Коли мова йде про різні розлади травлення, яблучний оцет дуже ефективний. Він стимулює травні соки, які допомагають продуктам в організмі. Це може допомогти під час розладу шлунка, здуття живота, при метеоризмі чи навіть печії.

Експерти кажуть, що від печії швидко позбавить 1 ч.л. яблучного оцту зі склянкою води. Згідно з деякими теоріями, печія виникає через низький рівень кислоти в шлунку, і ACV допомагає досягти нормального рівня. Крім того, здорові кислоти, що містяться в яблучному оцті, включаючи оцтову, ізобутируючу, молочну та пропіонову кислоти, сприяють перетравленню, уповільнюють зростання небажаних дріжджів і бактерій у шлунку та по всьому тілу.

Майте на увазі, що, хоча оцет ефективний для вирішення багатьох проблем травлення, він не принесе полегшення, якщо у вас виразка.

Причина 8. Для зниження ваги

Протягом багатьох років всі види оцтів застосовувалися для втрати ваги. Тепер є і деякі наукові докази дієвості цього засобу.

Дослідження, опубліковане в Bioscience, Biotechnology і Biochemistry, показало, що учасникам, які споживають яблучний оцет протягом 12 тижнів, вдалося досягти значного зниження маси тіла, зменшення окружності талії, а також рівня абдомінального жиру і тригліцеридів.

Інші дослідження в Японії показали, що люди з надмірною вагою, які щодня протягом 12 тижнів випивали ACV, зрештою мали менше вісцерального жиру, меншу окружність талії і більш низький ІМТ у порівнянні з тими, хто не вживав яблучний оцет.

Щоб прискорити зниження ваги, рекомендують приготувати напій: 2 ч.л. оцту в 500 мл води. Пити невеликими ковтками протягом дня.

Причина 9. Профілактика остеопорозу

Остеопороз призводить до втрати від 50 до 75% вихідного кісткового матеріалу скелета. Очевидно, що профілактика цієї хвороби до того, як вона зруйнує ваші кістки, є ключовою. Оскільки яблучний оцет сприяє засвоєнню кальцію, дефіцит якого веде до остеопорозу, він є відмінною профілактикою остеопорозу. Випиваючи його з кожним прийомом їжі, ви забезпечите правильне поглинання кальцію для зміцнення кісток.

Причина 10. Уповільнення старіння

Не зважаючи на мудрість та досвід, набуті старшими людьми, мало хто з нетерпінням чекає фізичних ознак старіння, таких як зморшки і провисання шкіри. Антиоксидантні властивості оцту запобігають передчасному старінню і навіть уповільнюють його процес. Здатність ACV підтримувати стабільність кислотно-лужного балансу в організмі також відіграє ключову роль.

Причина 11. Боротьба з вільними радикалами

Вільні радикали борються з інфекцією, вбиваючи безліч мікробів. Але коли відбувається перевиробництво вільних радикалів, з'являються проблеми зі здоров'ям.

Якщо вільних радикалів забагато, і ферменти або антиоксидантні поживні речовини вже не можуть з ними впоратися, відбувається окисне пошкодження клітинних мембран, тканин, білків і навіть ДНК. Це призводить до захворювань, таких як виразки, емфізема, артрит та імунні порушення. Фактично майже кожна хвороба викликана вільними радикалами.

Хоча повне виключення вільних радикалів практично неможливе, ми можемо звести до мінімуму їхню кількість і нейтралізувати їх, споживаючи більше антиоксидантів. Антиоксиданти, виявлені в різних фруктах і овочах, і деякі інші продукти, такі як яблучний оцет, допомагають зменшити кількість вільних радикалів в організмі.

Як пити яблучний оцет

Найважливіша умова — ніколи не пийте яблучний оцет у чистому вигляді, адже він може спалити ваш стравохід. Натомість змішайте 1 ст.л. з 240 мл води. Якщо у вас є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, спочатку варто проконсультуватися з лікарем.

Якщо вам не подобається смак суміші оцту з водою, ось кілька порад:

  • додайте натуральний мед: дві чашки води, 2—3 ч.л. оцту і 1 ст.л. меду;
  • змішайте пару чайних ложок оцту з яблучним або виноградним соком;
  • зробіть чай: чашка води, щіпка кориці, чайна ложка меду і пара чайних ложок яблучного оцту. Нагрійте суміш (але не кип'ятіть), дайте їй трохи охолонути і насолоджуйтеся.

За матеріалами: Natural living ideas

Comments   

загрузка...