ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

3D-принтер надрукує органи для трансплантації

Велика Епоха

Принтер під назвою Bio Assembly Bot розроблений компанією Advanced Solutions. Він друкує аналоги біологічних тканин і може бути використаний для створення суцільних моделей органів, таких як серце людини.

#img_center_nostream#

Як працює принтер?

Bio Assembly Bot має шість осей і декілька модульних головок. Завдяки цьому друк тканин відбувається з філігранною точністю.

Безпосередньо перед друком спеціальна програма створює зображення моделі. Потім відбувається автоматичне калібрування, налагодження принтера.

У принтер вбудовано лазерні датчики, за допомогою яких визначаються вид шприца, кількість і вид чорнила для роботи. Головка принтера може змінювати і вибирати ці параметри під час роботи необхідну кількість разів.

Матеріал, або так звані чорнила поки на стадії розробки, тому що не знайдено ідеальний варіант, який би задовольняв усім умовам поставленого завдання — підходив як для технології друку, так і для подальшого використання вирощеної біологічної моделі в медицині.

Очікується, що перші випробування результатів роботи Bio Assembly Bot на пацієнтах відбудуться ближче до 2020 року.

Про подібні 3D-принтери у світі науки і медицини говорять уже давно.

Багатоосеві принтери створювалися, наприклад, японськими розробниками з Enomoto Kogyo або студентами з Цюріха. Осі дозволяють повертати створюваний об'єкт так, що друкувати його досить зручно, принтер добре справляється з деталями і плавними лініями, а весь процес друку відбувається набагато швидше.

У популярному серіалі «Анатомія пристрасті» є епізод, в якому принтер, що друкує органи, представлений як новинка у світі технологій і хірургії, яку однак ще потрібно тестувати, та й працював принтер з кіно досить повільно.

Тисячі пацієнтів помирають у світі щорічно, так і не дочекавшись донорського органу.

Великий попит на трансплантаційний матеріал і неконтрольована моральними принципами жага до наживи породжують існування несанкціонованої торгівлі донорськими органами. Із досліджень міжнародних правозахисників відомо, наприклад, про насильницьке вилучення органів у в'язнів совісті в Китаї.

Якщо в майбутньому 3D-біопрінтінг зможе дійсно застосовуватися для вирощування органів і подібні принтери стануть на потік, це допоможе вирішити багато проблем у медицині, у тому числі брак органів для пересадок, а також проблему чорної трансплантології.

Читайте також: Вчені зможуть створювати на 3D-принтері тканини людини