• У Китаї запустили безпілотний швидкісний катер-рятувальник

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Вівторок, 18 липня 2017 року

У Китаї створено перший безпілотний швидкісний катер, який допоможе вберегти людей від небезпечних випадків на воді, які призводять до утоплення. Катер уже був спущений на воду і пройшов пробні випробування.

З кожним днем ​​наш світ стає все більш роботизованим. У розвинених країнах роботи скоро зможуть замінити людей навіть на найскладніших і небезпечних роботах. Не став винятком і Китай.

Днями Institute of Intelligent Machines при Chinese Academy of Sciences оголосили про запуск першого безпілотного швидкісного катера, повідомляє Сhinadaily.

За словами одного із розробників Юй Яндао, катер оснащений камерами та ІЧ-датчиками, які виявляють «рухомі цілі» у воді. Якщо плавець перетинає лінію небезпеки, швидкісний катер знайде його або її, вирахує величину ризику і пошле сигнал до командного центру. Потім рятувальна команда буде попереджена щодо вжиття заходів.

Хоча китайські безпілотні судна технічно поступаються тим, які виробляються у Сполучених Штатах чи Ізраїлі, але безпілотний рятувальний катер може конкурувати з подібними розробками. Його використання в основному обмежується екологічним наглядом і збором даних.

Нещодавно корабель дебютував у місті Хефей, столиці провінції Аньхой у Східному Китаї. Він стежив за плавцями і туристами на популярному Swan Lake, де часто трапляються утоплення.

Юй сказав, що швидкісний катер планують використовувати в майбутньому для патрулювання річок, водосховищ, морів та озер.

Тим часом відомий своїми незвичайними та суперсучасними проектами архітектор Carlo Ratti створив човен-тренажерний зал, де можна не тільки позайматися фітнесом, а й помилуватися красою природи, пропливаючи мальовничими річками Парижа.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...