• У Нью-Йорку працює український ресторан «Веселка»

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 липня 2017 року

У центрі велелюдного Нью-Йорка є український ресторан «Веселка» з автентичною кухнею. За 63 роки роботи ресторан отримав велику популярність — у вихідні дні тут немає відбою від відвідувачів. Його гостями бувають американські знаменитості, тут знімають епізоди для фільмів.

Всім, хто хоче почути у Нью-Йорку українську мову і спробувати страви справжньої української кухні, потрібно їхати до так званого Східного села. Тут на перетині 2-ї та 9-ї авеню є український народний дім і відомий цілодобовий ресторан Veselka («Веселка»), розповідається у відеосюжеті «Голосу Америки».

За свою історію ресторан став одним із легендарних місць на Манхеттені. Тут 24 години на добу будь-якого дня можна замовити недорогі національні українські страви. Господар ресторану — Том Бірчард (Tom Birchard). Його перша дружина була дочкою засновника «Веселки», відомого українського патріота.

Починався ресторан із невеликого магазинчика, де продавали солодощі, сигарети, газети і лотерейні квитки, а також подавали українські обіди та вечері.

«Ми досі подаємо ту ж їжу, за ці роки рецепти майже не змінилися», — говорить Том.

Зараз за автентичну їжу відповідає Дмитро Марценюк — шеф-кухар «Веселки». В Україні він працював банкіром, а кулінарну освіту здобув уже у США. До класичного меню Дмитро додає сімейні рецепти і свої варіації традиційних страв: «У нас дуже популярні вареники з яловичими ребрами. Це була моя ідея».

Кожен день на кухні ліплять 3 тис. вареників, а борщу варять 20 тис. літрів на рік.

Хоча більшість працюючих у «Веселці» — українці, склад все-таки багатонаціональний. А 90% відвідувачів іноземці. Клієнтів у ресторані завжди багато, у вихідні шикуються черги.

«До цієї їжі емоційно прив'язано дуже багато людей, і неважливо, хто ти — українець, поляк, угорець. Мені приємно думати, що наша їжа смачна та домашня. Багато відвідувачів говорить, що таку їжу їм готували їхні бабусі», — каже господар закладу.

Шеф-кухар з Іспанії Альберто вперше зайшов у «Веселку» і спробував вареники, деруни і борщ.

«Коли ти пробуєш щось нове, то завжди ставишся трохи скептично. Але мені сподобалось. Я зміг впізнати смаки, і вони не здалися мені дивними або чужими. Це нагадало мені дитинство, навіть попри те, що я не українець», — сказав він.

Том Бірчард радий, що за всі ці роки їм вдалося зберегти національний характер закладу: «Деякі люди, які не знають нашої історії, думають, що я українець. І якщо чесно, я пишаюся цим».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...